Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu Konak İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu Konak İzmir konusu Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu Hakkında - Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu Tanıtım - Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu Resimleri - Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu İletişim

Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

2009/2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
    Okulumuzda 1 müdür, 3 müdür yardımcısı ve 56 öğretmen görev yapmaktadır. İki öğretmenimiz raporlu, iki öğretmenimizde görevlendirme ile başka bir okulda görev yapmaktadır.

OKULUMUZUN KURULUŞ AMACI
    Öğrencileri Atatürk ilke ve devrimlerine, Türk Anayasasına ve Türk Demokrasisinin İlke ve yöntemlerine uygun, haklarını kullanabilme görevini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini ve yeteneğini kazandırmak,
    İlköğretim okulu olarak öğrencilerin ilgi alanlarını tespit ederek bu alanlarda geliştirmek,
    Öğrencilerin ulusal kültürünü tanıyıp benimsemesini sağlamak,
    Öğrencilerin toplum içerisinde iyi ilişkiler kurarak, yardımseverlik duygularını ön plana çıkarmak,
    Öğrenci sağlığını ve toplum sağlığını koruma duygusunu kazandırmak için gerekli bilgi beceriyi kazandırmak,
    Öğrencilerin kendi ve okula ait araç gereçleri kullanarak planlı çalışma ve yaratıcılık duygusunu kazandırmak ve geliştirmek,
    Öğrencilerin bilgi, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gelecekteki mesleğini seçmesine yardımcı olmak,
    Öğrencileri geleceğin sağlıklı, dinamik ve toplum düzenine yararlı bir birey olarak yetiştirmek.
    OKULUN ÖZELLİKLERİ
    Okulumuz 8 yıllık ilköğretim okuludur.
    OKULDA OKUTULAN SEÇMELİ DERSLERİ
    Spor etkinlikleri, sanat etkinlikleri, bilişim teknolojileri'dir.

OKULA KAYIT-KABUL ŞARTLARI

e-OKUL Kayıt Sistemine geçildiği için öğrencilerimiz internet üzerinde belirlenmektedir.Nakil olarak okulumuza yazılmak isteyen öğrenciler adres kayıt sistemine göre okulumuz sınırları içinde ise okula kaydı yapılmaktadır.

EĞİTİM SÜRE VE SAATLERİ

Okulumuz ikili eğitim veren bir okuldur. Yaz döneminde sabahçı grup 08:10 da derse girmekte ve 13:00 da dersten çıkmaktalar.Öğleciler ise 13:10 da derse girmekte ve 18:00 da dersten çıkmaktadırlar. Sınıflarımız en fazla 30 öğrenciden oluşmakta ve ferah bir ortamda ders işlemektedirler.

Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Konak
    Okulun Telefonu: 232 456 01 09
    Okulun Faksı: 232 456 00 23
    Okulun Adresi: 2584 Sk.Millet Mah. Gültepe
    Okulun Web Adresi:
    http://okulweb.meb.gov.tr/35/01/584304/index.html
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Konak YKM. önünden hareket eden Konak - Çobançeşme ( 46 no' lu ) belediye otobüsleri ile okulumuza ulaşılabilinir.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş