Kışlak Köyü Aladağ Adana

'Adana Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 26 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kışlak Köyü Aladağ Adana konusu
    Kışlak Köyü Aladağ Bilgileri -Kışlak Köyü Hakkında - Kışlak Köyü Tanıtımı - Kışlak Köyü Resimleri

İlçe: ALADAĞ - İl: ADANA

Köy Muhtarı: HASAN AKBULUT

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
    0 (322) 591 24 12

Adana
    Bilgiler
    Nüfus 428 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 01720
    Alan Kodu 0322
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Akdeniz Bölgesi
    İl Adana
    İlçe Aladağ
    Web Sitesi

Kışlak, Adana ilinin Aladağ ilçesine bağlı bir köydür.

Tarih

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Adana iline 135 km, Aladağ ilçesine 35 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 428
    1997 343

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır. 2009-HACI AKBULUT Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Hasan Akbulut
    1999 -Veli AKBULUT
    2009- HACI AKBULUT

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır.okula son 2 yıldır bakım yapılmamıştır.dıştan bakıldığında bir harabeyi andırıyor.eğitim_öğretim gören çoçuklar 3.sınıftan itibaren ailelerinden ayrılıp gurbet duygusunu tatmaktadır.köye devlet tarafından çok az ya da hiç yatırım yapılmamaktadır.doğunun en üçra köşesindeki köy bile bukadar mağrubiyet bir yer değildir.Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur.köyde herhangi bir hasta olduğunda minibüslerle kozana götürülmektedir.o yollarda sağlam insan bile hasta olurken,hastaların bu yollardan hastaneye götürülmesi çok açı bir gerçektir. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol [[toprak] olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. her evde telefon yoktur.köyde yaşayan insanların eğitim düzeyi düşük olduğundan, bu şartlara alışmış olduklarından,devletine sadık insanlar oldugundan bu şartlara sitem etselerde seslerini yetkililere duyuramamaktalar.bu şartların iyileştirileçeği günü dört gözle beklemektedirler.Köye 1997 yılında tain ataması yapılan imam hatip AHMET ŞAHBAZ 2003 Yılında Adana Karataş ilçesi Terliksiz ky ataması yapıldı,kendisi köyden memnun olarak ayrılmış olup hepsinden allah razı olsun.Voleybol,futbol seven biri olarak köyün gençleriyle diyaloğ içerisindeydi.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş