Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu Çankaya Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu Çankaya Ankara konusu Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu Hakkında - Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu Tanıtım - Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu Resimleri - Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu İletişim

KÜTÜKÇÜ ALİBEY İLKÖĞRETİM OKULUNUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1975 yılında Kıbrıs Bayraktar İlkokulu bünyesinde Kütükçü Alibey Orta Okulu adı ile üçlü eğitim ortamında açılmıştır.

Okulumuzun ismi Kurtuluş Savaşında Ankara’nın belediye başkanlığını yapan Kütükçü Ali Bey’den alınmıştır.

Kütükçü Alibey Ortaokulu, 1988-1989 öğretim yılında Seyranbağları Lisesinde geçici olarak bir yıl üçlü öğretim şeklinde hizmete devam etmiştir. Daha sonra Seyranbağları Umut mahallesinde 10.520 metrekarelik arsa üzerine Özel İdare tarafından yapılan 24 derslikli kendi binasında 1989-1990 öğretim yılında hizmete devam etmiştir. Bölgenin büyük bir hızla imara açılıp yapılaşması sonucunda öğrenci sayısı artmış ve 24 derslikli bina ihtiyacı karşılayamaz hale gelmiştir. 1995-1996 öğretim yılında 30 derslikli ek bina (B blok) hizmete girmiştir.

1990-1991 Öğretim yılında İlköğretim Okuluna dönüşen Kütükçü Alibey İÖO. Toplam 52 derslik, 1 konferans salonu, 2 spor odası, 1 kütüphane, 2 fen laboratuarı, 2 teknoloji ve tasarım atölyesi, , 2 resim atölyesi, 2 öğretmen çalışma odası, sağlık reviri ve 2003-2004 öğretim yılı başında kendi olanaklarımız ile başardığımız bilgisayar laboratuarı, 2006/2007 öğretim yılında hizmete giren 2 BT sınıfı ile eğitimini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu 1998-1999 yılından itibaren “Avrupa’da Sağlığı Geliştiren Okullar Ağı” projesi kapsamında olup haftada üç gün bir hekim ve hemşireden oluşan sağlık ekibince öğrencilerimize koruyucu hekimlik hizmeti verilmektedir.

Okulumuz bünyesinde bulunan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM), Milli Eğitim Bakanı Metin BOSTANCIOĞLU tarafından Şubat 1999’da hizmete açılmış olup, 10 öğrencisi ve 4 özel eğitim öğretmeni ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Okulumuzda halen 3 yönetici, 62 öğretmen, 1 memur, 1’i kadrolu 6 hizmetli olmak üzere 73 personel görev yapmaktadır. Öğrenci sayımız ise 1150 civarındadır.

EĞİTİM ŞEKLİ

Okulumuz 1989-1990 Öğretim yılından günümüze değin Normal (Birli) Öğretimini sürdürmektedir.

İLETİŞİM
    Adres: Umut Mahallesi Mihallıççık Sokak No: 13 Seyranbağları Ankara
    Tel: 312 436 19 67
    Fax: 312 437 64 99
    Email:
    kalibeyio@cankaya-meb.gov.tr

kaynak:.cankayakalibeyio.k12.tr

Bu Sayfayı Paylaş