Küplü Köyü Bucak Merkezi Köyü Bilecik

'Bilecik Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 2 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Küplü Köyü Bucak Merkezi Köyü Bilecik konusu küplü köyü bilgileri - küplü köyü tanıtım - küplü köyü resimleri

Küplü (bucak merkezi), Bilecik ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

köyün tarihi eski rumlara dayanır bunu köydeki kilisedende görebiliriz.1924 mübadelesiyle rumların boşalttığı köye selanik karacaova dan gelen pomak muhacirleri yerleştirilmiştir.
    Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
    Coğrafya

Bilecik merkezine 7 km uzaklıktadır. Doğası dağ bisikletçiliğine,freeride'a ve Downhill'e uygundur.
    İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 680
    1997 645
    Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
    Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu bulunmaktadır.. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
    kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

2. bende bır Küplülü olarak kaydolmak istiyorum adım Ahmet Eray Eraylardanım 1947-1959 yılları arasında Bılecık Garında Hareket memuru olarak çaqlıştm şımdı emeklıyım ve Ankarada oturuyorum bütün Küplülülere selam ve sevgılerımı sunar yegenlerım Erhan ve Orhanada ayrıca selam sevgıler

Bu Sayfayı Paylaş