Kültür İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 29 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kültür İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Kültür İlköğretim Okulu Hakkında - Kültür İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Kültür İlköğretim Okulu Bilgileri

kulumuz 1967 -1968 Öğretim yılında 25 öğrenci 1 öğretmen ile 1 dersanelik sınıfta eğitim öğretime başlamıştır.Bir derslik sınıfta 5 yıl eğitim öğretim görmüştür.Beş yıl sonra 2. derslik hizmete girmiş ,1980 yılına kadar devam etmiştir.1981 yılında halk tarafından binanın 2. katı yapılıp 5 dersliğe çıkarılmıştır.Ozamanlar Ahatlı Köyünün tek okulu olmasından dolayı nüfus sayısına göre derslik sayıları yetrli gelmemiştir.1990 yılındaikinci binanın 1. katı yapılarak derslik sayısı 8’e çıkarılmıştır.ikinci bina da yetersiz gelince 1994 yılında 2. binanın 2. katı başlanmış derslik sayısı 14’e çıkarılmıştır. Bu bölgenin tek okulu konumunda iken şu anda bölgede 5 adet okul mevcuttur.Okulumuzda 1 müdür 2 müdür yardımcısı 17 derslik bir hizmetli odası bir rehberlik servisi bir teknoloji sınıfı mevcuttur.Bu bölgede yaşayan halk Korkuteli Mamatlar Köyü halkı temel olmak üzere Kaş ilçesinden gelen yerleşmelerle de oluşmuş olup adını da Kaş İlçesinin Ahatlı köyünden geldiği söylenmektedir. İl merkezine 5 km uzaklıkta köy olarak kurulmuştur. Daha sonraları şehire bağlanarak mahalle 5 adet mahalleye bölünerek okulumuzun bulunduğu yer Kültür Mahallesi olarak değişmiştir.

A- BİNANIN ÖZELLİKLERİ: Okulumuzda ısınma kalorifer, ile yapılmaktadır.Okulumuzun su ihtiyacı şehir şebekesinden kullanılmaktadır.

B- DERSHANELER : 1. Kademe 10. derslik, 2. Kademe 7 Derslik ve 2 Anasınıfı Bulunmaktadır

C- LABARATUVAR : 1 Adet Bilgisayar laboratuarı, 1 Adet İş Teknik Eğitimi Atelyesi ve 1 Adet Fen laboratuarı bulunmaktadır.

D- OKUL VE SINIF KİTAPLIKLARI: Okulumuzun 1 Adet kütüphanesi bulunmakta olup ayrıca her sınıfta birer adet sınıf kitaplıkları bulunmaktadır.DEPO AMBAR VE ARŞİV: Okulumuzda depo, arşiv ve kantin bulunmaktadır

E- SPOR ALANLARI : Okulumuzda spor salonu bulunmamaktadır. Dersler veSpor faaliyetleri okulumuzun bahçesinde bulunan 1 Adet Voleybol sahası,1Adet basketbol Sahası ve 1 Adet Futbol sahası vardır.Olumsuz hava şartlarında Çok Amaçlı salon sportif faaliyetler için kullanılmaktadır.

F- İDARE ODALARI : Bir adet Müdür Odası (1. Kat) 2 Adet Müdür Yardımcısı Odası ( 2.ve3. Kat ) mevcuttur. 1 Adet Rehberlik odası bulunmaktadır ÖĞRETMENLER ODASI : 1 Adet Öğretmenler odası mevcuttur

G- BAHÇENİN ALANI, AĞAÇLANDIRMA VE ÇİÇEKLENDİRME ÇALIŞ-MALARI KORUNMASIOkul bahçesinin toplam alanı 3400 metrekaredirOkulumuzun ağaçlandırılması işlemi tamamlanmış olup her öğretim yılı ağaç dikme mevsiminde gerekli ağaçlandırmaların yapımına devam edilmektedir.

Kültür İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kültür İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kültür İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kültür İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kültür İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KÜLTÜR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Kültür Mah.3840 Sok.No1 1 Antalya

Telefon Numarası: 2422270276

Faks Numarası: 2422277755

E-mail Adresi:969543@meb.k12.tr

Web Adresi:
    Kültür İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş