Küfür Sayılan Bazı Sözler...

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda DilzaR tarafından 28 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Küfür Sayılan Bazı Sözler... konusu 1:Allah 'ın herhangi bir ismi ile weya emri ile alay etmek küfürdür.....
    2:bir kişi'Allah bana şöyle emretse yapmam'derse kafir olur......

3:'kıble şu tarafta olsaydı o yöne dönüp namaz kılmazdım'derse kafir olur.......
    4:birisine'namazı bırakma!Allah seni muhakkak hesaba çeker'derse,o da 'hasta olduğum için kılamadığımdan dolayı beni muhaeze ederse bana zulmetmiş olur'derse kafir olur.......
    5:bir kişi:yanımda peygamberler ve melekler dahi şöyle şahitlik yapsa tasdik etmem derse' kafir olur.....
    6:birisine'tırnaklarını kes'dense ,o da:'sünnet de olsa kesmem!'derse kafir olur......
    7:falan kişi gözümde yahudi gibidir derse kafir olur......
    8:bir kimse'Allah oturdu veya kalktı' derse kafir olur.....
    9:bir hadiste şöyle buyrulmuştur:'her kim bir müslümana Allah sonunu hayır etmesi we ya imanını alsın'derse kafir olur.....
    10:'falan kimse peygamber olsaydı ona iman etmezdim'demek küfürdür......
    11:'falanın dediği doğru çıkarsa kurtuluruz'demek küfürdür.....
    12:nefse uyarak weya helal kabul etmek suretiyle abdestsiz namaz kılmak küfürdür.......
    13:iki kişi görüşse birisi:la hawle wela kuwwete illa billah'dese,ötekide:'la hawle wela kuwwete illa billah o açlığı gidermez'derse kafir olur..........
    14:bir kimse müezziin ezanını duyupda 'yalan söylüyor'derse kafir olur......
    15:'kıyametten korkmuyorum'demek küfürdür......

2. evet dogru bilgiler. müslamanların uzak durması gerekir

Bu Sayfayı Paylaş