Küçükbahçe Köyü Hakkında Bilgi Karaburun İzmir

'İzmir Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 9 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Küçükbahçe Köyü Hakkında Bilgi Karaburun İzmir konusu Küçükbahçe - Küçükbahçe Köyü - Küçükbahçe Köyü Karaburun - İzmir - Küçükbahçe Hakkında - Küçükbahçe Resimleri - Küçükbahçe Tanıtım - Küçükbahçe Bilgileri

İlçe : Karaburun

İL : İzmir

Karaburun, Karaburun yarımadasının kuzey batısında yer alan ve yarım adanın Ege Denizi'ne dönük yüzünde bulunan bir köydür.
    Henüz sayfiyecilerin tam anlamıyla keşfetmediği bölge beton yazlık yapılaşmalardan uzak doğa ile iç içe bir Anadolu köyü havasındadır. Güneye giden sahil yoluyla Çeşme'ye kuzey kara yoluyla da merkez ilçe Karaburun'a bağlanır.

Yakınlardaki Akdağ'da dağcılık, kampçılık, imkânları barındırmaktadır.Ayrıca av uretım sahasıdır. Köyün başlıca geçim kaynağı mandalin, zeytin, enginar üretimi ve balıkçılık üzerinedir. Köy Osmanlı zamanında rum korsanların tehditlerinden dolayı iç kesimlerde,bir tepenin yamacında kurulmuştur.1970li yıllardan itibaren köy halkı evlerini sahil tarafına, tarıma ve balıkçılığa daha uygun yerlere taşımaya başlamışlardır ve bunun neticesinde sahilde "denizgiren" adı altında sahile kıysı olan bir belde kurulmuştur. Köyde tahmini 700-750 kişi yaşamaktadır. Bu sayı yaz aylarında büyük artış göstermektedir.Bu artışın en büyük sebebi belde içinde bulunan yazlık siteler ve beldenin sahip olduğu 2km'lik sahil şerididir.

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır.

Sağlık Evi - Yok
    Sağlık Ocağı - Var / Faal Değil
    İlköğretim Okulu Var / Faal Değil - Taşımalı Eğitim Yapılıyor
    PTT Şubesi Yok - PTT Acentası Yok
    Su Şebekesi Var
    Kanalizasyon Var

Köy Muhtarı : MEHMET KAYALI

Muhtarlık Erişim Bilgileri : -

Telefon : 0 (232) 7340209-7340029

Cep Telefonu : 0 (537) 607 13 83

Demografik Bilgiler :

Nüfusu : 2000 / 608