Köyyeri Köyü Kocaali Sakarya

'Sakarya Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 6 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Köyyeri Köyü Kocaali Sakarya konusu
    Köyyeri Köyü Kocaali Bilgileri - Köyyeri Köyü Hakkında - Köyyeri Köyü Tanıtımı -Köyyeri Köyü Resimleri

İlçe: KOCAALİ - İl: SAKARYA

Köy Muhtarı: TURHAN CENGİZ

Muhtarlık Erişim Bilgileri: Bilgi Yok

Sakarya
    Bilgiler
    Koordinatlar
    Posta Kodu 54800
    Alan Kodu 0264
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Marmara Bölgesi
    İl Sakarya
    İlçe Kocaali
    Web Sitesi
    Köyyeri, Sakarya ilinin Kocaali ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köy Halkı 1873 Osmanlı Rus savaşı sırasında Gürcüstan dan gelmiş olan müslüman kavimdir.

Coğrafya

Sakarya iline 84 km, Kocaali ilçesine 17 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007 300
    2000 144
    1997 157

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Büyük oranda fındıkla uğraşılır.Hayvancılık fındıkçılığa göre daha geri plandadır

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Canip Cengiz
    1999 - Canip Cengiz
    1994 - Canip Cengiz
    1989 - Canip Cengiz
    1984 -Hasan Bekoğlu

Tanıtım

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün [[içme suyu şebekesi vardır ptt acentesi vardır.bir adet camiisi bir adet de ALLAH nur içinde yatırsın Fatih DEMİR adında şehidimiz vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.köyde batum kökenli muhacır aileler vardır .kışın nufusu 30 yazın büyük şehirlerde okumak veya çalışmak için giden köylüler yazın fındık sezonu için geldiğinde nufus 500 e çıkmaktadır. .köyde bir adet kahvehane bir adet bakkal bulunmaktadır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş