Köyleri tek tek dolaştı 136 kızı ilköğretim okuluna kayıt etti

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Köyleri tek tek dolaştı 136 kızı ilköğretim okuluna kayıt etti konusu
    Köyleri tek tek dolaştı 136 kızı ilköğretim okuluna kayıt etti

AĞRI'nın Patnos İlçesi Milli Eğitim Müdürü Salih Keskin, köyleri tek tek dolaşarak özellikle 5'inci sınıftan sonra okula veda eden 136 kız öğrenciyi tekrar eğitime kazandırdı.

Köy imamı ve öğretmenlerle birlikte köyleri gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Keskin, “Annem, babam okula göndermiyor”, “Köyden ilçeye gelirsek kalacak yerimiz yok” ve “Babamın maddi durumumu elvermiyor” diyen kızların tüm sorunlarını giderme garantisi verdi. Dolaştıkları köylerdeki 164 çocuğu ilköğretim okulu 1'inci sınıfa kayıt ettiklerini belirten Müdür Salih Keskin, yaz tatili boyunca fırsat buldukça tüm köyleri dolaştığını bildirdi. Tek tek görüştüğü kızların genellikle barınma sorunu ile karşılaştığını anlatan Müdür Keskin, anne babalara “Tüm masrafları biz karşılayacağız” taahhüdünde bulunduğunu söyledi.
    Ailelerin genellikle okul masrafları ve yurt sorunu nedeniyle kızlarını okula göndermediğini anlatan Müdür Keskin, şöyle dedi:
    “Görüştüğüm ailelerin çoğu, kız çocuklarını okutmak istiyorlar. İmkansızlıklar nedeniyle çocuklarını otukamadıklarından yakınıyorlar. Valiliğimizden aldığım yetkiyle tüm öğrencilere sahip olacağıma dair söz verdim, hepsinin velisi oldum. Yaz boyunca dolaştığım köylerde 164 çocuğumuzu ilköğretim birinci sınıfa kayıt ettirdim. Daha önce ilköğretime giden ancak çeşitli sebeplerle okulunu bırakan 136 kız da 6’ıncı sınıftan devam edecek.”

Bu Sayfayı Paylaş