Kötekler İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kötekler İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı konusu Bozyazı Kötekler İlköğretim Okulu Hakkında - Kötekler İlköğretim Okulu Tanıtım - Kötekler İlköğretim Okulu Resimleri - Kötekler İlköğretim Okulu İletişim

Kötekler halkının yerleşim alanına gelişi 1700 yıllarının başına rastlamaktadır. Daha önce Antalya’nın Beyre Bucağında yaşamakta iken meydana gelen Otlak ve Mera kavgasından dolayı buraya göç etmişlerdir. Daha önce Beyreli Muhtarlığı'na bağlı olan Kötekler,Bozyazının ilçe olmasından sonra Bozyazı'ya bağlı bir muhtarlık olmuştur..

Kötekler Mahallesinde Eğitim Öğretim önceleri Bozyazı, daha sonra Gürlevik İlkokuluna devam ederken 1979 yılında mahallemiz 3 Derslikli okula kavuşarak Eğitim Öğretime başlamıştır. Daha sonra buna 3 derslik daha ilave edilmiştir.

1998–1999 Öğretim yılında 4 Derslikli ek bina yapılarak İlköğretim Statüsüne kavuşmuştur. Ayrıca 4 Derslikli Ek Bina 2006 yılında programı alınmış olup 2008–2009 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Şu anda Kötekler ve Ustalar Mahallesi ile Narince Köyü Birleştirilmiş Sınıflı İlköğretim Okulu öğrencilerinin de taşınması ile taşıma merkezi bir okul konumundadır.

Okulumuz; bir Müdür, bir Müdür Yardımcısı, 11 Öğretmen , bir Hizmetli ve 216 Öğrenci ile Eğitim Öğretime devam edilmektedir. Okulumuz çağın gereklerine uygun olarak hazırlanan sınıflarının yanısıra bir BT sınıfı, bir fen labaratuvarı ile eğitim öğretime devam etmektedir.

İletişim bilgilerimiz

Adres..........:Kötekler İlköğretim Okulu
    Bozyazı / MERSİN
    Tel...............: 0 324 851 51 17
    E-Posta.......:
    390439@gmail.com
    http://okulweb.meb.gov.tr/33/04/390439/tr/index.html

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş