Joomla Anasayfa Güzel Görünüm Sunma

'Webmaster Genel' forumunda semyav5mitq tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Joomla Anasayfa Güzel Görünüm Sunma konusu Bu dersimizde tam olarak ufak bir joomla mantığı sunacağım Bunu aşağı yukarı herkes bilir Ama bazı arkadaşların sitelerine baktığımda pek iç açıcı ana sayfaları yok İçerikler resmen birbirine girmiş

Resimdede görüğünüz gibi gayet güzel bir içerik sıralaması var Şimdi en başta sıralamaları görelim

Menü-Mainmenu-Anasaya (Bu sizin kullandığınız site yönetimine göre değişir Örnek olarak ana sayfayı ele alıyorum Siz her sayfayı bu şekilde değiştireceksiniz)

Sayfamızın yönetim bölümüne girdiğimiz zaman sağ tarafta aşağıdaki resimde gördüğümüz gibi bir bölüm var.

Bu bölümü isteğinize göre sıralıyabilirsiniz Şu anki sıralama örnek site sıralamasıdır
    # Leading 0 - alt alta gösterilecek içerik sayısı
    # Intro 10 - Toplam gösterilecek içerik sayısı (Leadingle bir alakası yoktur)
    Columns 2 - Yan yana gösterilecek içerik sayısı (İntor ya bağlıdır)
    # Links 0 - En alt bölümde sadece içerik başlığı gözükecek içerik sayısı

Bu ayarları yaptıktan sonra kayıt ediyoruz

Şimdi yeni içerikten içerik ekliyelim Bildiğimiz gibi 2 farklı bölüm var Birincisi ön sayfada gösterilecek İkincisi ise devamını okduğumuzda gösterilecek
    Şunu unutmayın Birincisin karekter sayısı her zaman diğer içeriklerle aynı olmalıdır Mesela ben her zaman bir satır boyutunda yazmaya özen gösterilim Bazen bir kelime fazla veya az fark etmez ama mutlaka o boyutu yakalarım

Resim eklerken resimlerine her zaman aynı boyutu verin Örnek 80*80

Alt bölümde size kalmış İstediğiniz gibi değiştirebilirsiniz

Haber başlıklarını linklemek için ve devamını oku yazısını kaldırıp veya yayına sokmak için genel ayarlardan içerik bölümüne göz atın Belki işinize yarıyacak çeşitli değişikliklerde yapabilirsiniz.

ALINTIDIR ...

Bu Sayfayı Paylaş