Istiklal İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Istiklal İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ konusu Çorlu Istiklal İlköğretim Okulu Hakkında - Istiklal İlköğretim Okulu Tanıtımı - Istiklal İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Istiklal İlköğretim Okulu Resimleri

Istiklal İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Istiklal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Istiklal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Istiklal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Istiklal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ISTİKLAL İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: SAĞLIK MAH. 4.SOK.
    Telefon Numarası: 2826861437

Misyonumuz

Yaşadığımız teknoloji çağının gereklerini yerine getirmeye çalışan çağdaş bir kurum olarak, tüm birikimlerini gerçek hayatla birleştiren mutlu bireyler yetiştirerek Kemalist bir felsefe ile Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerleyen nesiller yetiştirmeye katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz

Çağdaş toplumumuz içerisinde gelişen bilincimiz ve kadromuz ile önde gelen ve yükselen başarımız ile tercih edilir bir eğitim kurumu olmaktır.

Tarihçemiz ve Okulumuzun Yapısı

1941 Yılında Romanya ve Bulgaristan göçmenlerinin yerleşim bölgesi olarak seçilen, Çorlu ilçesinin batısında kalan ve “Sağlık Köy” olarak kurulan mahallemizin öyküsü…

Zamanın valisi köyün kuruluşuna geldiğinde halkla konuşurken “nasılsınız?” sorusuna karşılık hep “sağlık beyim, ”cevabını alınca öyle ise bu köyün adı “Sağlık Köy” osun diyor.

Köy 1941 yılından 1944 yılına kadar okulsuz kalıyor. Köyün okul çağında olup ta gitmek isteyen öğrencileri ilçe merkezi yakın olduğundan yürüyerek Merkez Cumhuriyet İlkokulu’nda öğrenimlerini sürdürüyorlar.

İlk olarak 1944 yılında köyün bir göçmen evinde eğitmenli olarak 3 sınıflı bir okul açılıyor. Sonra o zaman köy sakinlerinden Musa BEDİR in kahvesinde öğrenim sürdürülüyor.

Zamanla öğretmen adedi ve öğrenci artıyor. Okul olarak kullanılan kahvehanede 86 öğrenci okuyor. O zaman öğretmen Kemal CUMALI ve Celal Beyler önayak olarak köye okul yaptırılması için muhtar Köpekçi Hafız lakabı ile anılan Muharrem ÖZBAY ın girişimleriyle köye okul yapılması plana alınıyor.

1955 Yılında eski okul diye hala kullanılan okulun temeli atılıyor ve 1957–1958 de eğitim-öğretime açılıyor.

1968 de yeni bir bina tekrar yapılıyor. Ek bir bina daha eklenmesinin ardından 2005–2006 öğretim yılında son bina yapılmıştır.14 dersliklidir. Bilgisayar odası,2 anasınıfı,2 idareci odası, öğretmenler odası, kütüphane ve çok amaçlı toplantı salonu bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş