Isparta - Uluborlu - Uluborlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 7 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Isparta - Uluborlu - Uluborlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi konusu Isparta - Uluborlu - Uluborlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Okulumuz 2005 yılında Çakır Hasan İlköğretim Okulu binası B blok 2 katta 2 sınıf 2 idareci odası olarak gündüzlü Uluborlu Anadolu lisesi adı altında geçici binasında açıldı. 2006 yılında cumhuriyet pansiyonlu İlköğretim Okulu ‘nun kapatılıp tüm demirbaşlarıyla okulumuza devrinden sonra Uluborlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi adı altında kız erkek yatılı olarak eğitim öğretime devam etti .Okulumuz 2007-2008 Eğitim Öğretim yılından itibaren Erkek yatılı olarak devam etmektedir.

Okulumuz kapatılan Cumhuriyet Pansiyonlu İlköğretim Okulunun adının Okulumuza verilmesiyle Uluborlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi adı altında eğitim öğretime devam etmektedir

Okulumuzda erkek yatılı ve normal öğretim yapılmaktadır

Okulumuz 2005 -2006 Eğitim öğretim yılında açıldığından dolayı mezun vermemiş olup ilk olarak 2008-2009 Eğitim öğretim yılında mezun verecektir

Şu an mevcut 1. binada toplam 15 derslik vardır. Mevcut 7 şubeye yeterlidir. 2. binası pansiyon binası olup 4 ktatlıdır.1. kat kalorifer ve çamaşırhane hizmetleri için, 2.kat yemekhane ve etüt odalı,3. ve 4. kat yatakhane olarak hizmet vermektedir. 3.binamız kapalı spor solonu olarak hizmet vermektedir

Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar olmak üzere 4 laboratuar mevcuttur. Bilgisayar laboratuarında renkli yazıcı,projeksiyon makinesi ve aparatları eksik bulunmamaktadır. Ayrıca diğer fen laboratuarlarında da birer bilgisayar, projeksiyon makinesi ve aparatları ihtiyacı bulunmaktadır

Kütüphanemizde 3000'in üzerinde kitap mevcut olup imkanlar dahilinde güncel kitaplar kazandırılmaktadır.

Spor faaliyetleri okul bahçesinde ve kapalı spor salonunda yapılmaktadır. Tören, gösteri, seminer ve benzeri faaliyetler için çok amaçlı salonumuzda yapılmaktadır

Sinema salonumuzda öğrencilerimize yönelik filmler ve güncel dizilerin gösterimi yapılmaktadır.

Okul Bahçesinin uygun yerleri ağaçlandırılmış durumdadır. Okulun çevresi tel örgü ile çevrilmiştir.

Bu Sayfayı Paylaş