Isparta - Serinkent - Senirkent Çok Programlı Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 7 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Isparta - Serinkent - Senirkent Çok Programlı Lisesi konusu Isparta - Serinkent - Senirkent Çok Programlı Lisesi

Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığında Dünü, bu günü ve geleceği bütünleştirerek teknik eleman olmanın idealini ve değişimini yaşayacak ÖZGÜN, ETKİLİ, NİTELİKLİ ve GELİŞEN TEKNİĞİ TAKİP EDEBİLEN bir okul toplumu oluşturmaktır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

� Çok Programlı liselerin temel görevlerinin, öğrencileri bir meslek alanında işe girebilecek seviyede temel mesleki yeterlilikleri kazandırmak , hayata iş alanlarına, mesleğe ve yüksek ögretim programlarına hazırlamak ayrıca mesleklerle ilgili bilimsel bilgi kazandırma olduguna inanırız.
    � Niteliğin her zaman nicelikten üstün olduğuna inanırız.
    � Başarının ancak ekip(takım) çalışmasıyla elde edilebileceğine teşvik ve ödüllendirme ile artacağına inanırız.
    � Ögrenciyi merkez alan bir okul anlayışını benimseriz.
    � Kendimize ve birbirimize güvenir, ben yerine biz anlayışının etkin oldugu güvenli bir örgüt iklimini oluştururuz.
    � Kararlarımızı en geniş katılımla alır, bu anlayışa dayalı okul yönetiminin, demokrasinin bir gereği olduğuna inanırız.
    � Emek ve başarıya saygılıyız : Atılan her adımda sağlanan başarının sahiplerine mal edilmesine dikkat ederiz.
    � Eğitim-öğretim ailesinde okulumuz bireylerinin alanında uzmanlaşması gerektiğine ve en iyi olma sorumluluğunu duyduğuna inanırız.

Bu Sayfayı Paylaş