Irak filmine büyük ödül

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Dine tarafından 31 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Irak filmine büyük ödül konusu Irak savaşı konulu filmin yönetmeni Kathryn Bigelow en iyi yönetmen ödülünü alan ilk kadın oldu. Düşük bütçeli "The Hurt Locker"ın yönetmeni Bigelow'a GDA (Directors Guild of America/Amerika Yönetmenler Birliği) tarafından 'en iyi yönetmen' ödülü verildi.

Bigelow ve filminin Oscar için de aday gösterileceği ifade ediliyor. Gelecek hafta açıklanacak Oscar adayları arasında "The Hurt Locker"ın en iyi film ve en iyi yönetmen dallarında aday gösterilmesi bekleniyor. GDA ödülünün alan Bigelow dört ayrı yönetmeni geçmeyi başardı. Yönetmenler arasında eski eşi ve geçtiğimiz günlerde Altın Küre ödülünü alan ve süper bütçeli 'Avatar' filminin yönetmeni James Cameron da vardı.

Bigelow ödül töreninde yaptığı konuşmada "Ben çok şaşkınım. Ayrıca çok gururlandım ve onur duydum. Biz hepimiz Irak savaşı hikayesini ve sahada olan kadın ve erkeklerin cesaretini daha dürüst bir şekilde anlatmanın sorumluluğunu hissediyoruz." dedi. "The Hurt Locker" Irak savaşında üç kişilik bomba ve mayın imha ekibinin hikayesini ve mücadelesini anlatıyor. Eleştirmenler filmi Irak savaşının 2003'de başlamasında bu yana konuyu en doğru şekilde tasvir eden yapım olarak yorumluyor.

Bu Sayfayı Paylaş