iPhone Uzak Masaüstüne Erişim Nasıl Erişirim

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda UquR tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. UquR

UquR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    iPhone Uzak Masaüstüne Erişim Nasıl Erişirim konusu iPhone Uzak Masaüstüne Erişim Nasıl Erişirim

ALINTIDIR.

iPhone Uzak Masaüstüne Erişim

VNSea, bilgisayarlarımızın masaüstüne iPhone'dan erişmeyi sağlayabilen bir VNC uygulaması.Açık RFB protokolünü kullanan ve farklı farklı platformlarda çalışabilen bir çok VNC uzak masaüstü erişim programı bulunmaktadır, VNSea geliştiricileri zaten Mac OS X için çalışan bir VNC istemcisini (CotVNC)

iPhone'a göre uyarlayarak bu projeyi başlatmışlar, her iki uygulamanın da açık kaynak kodlu olduğunu sanırım belirtmeme gerek yok.
    iPhone'nun multi touch özelliği ile zoom yapılabilen, iPhone'un dokunmatik klavyesi ile entegre edilmiş oldukça başarılı bir uyarlama.

VNSeahangi işletim sistemlerinin masaüstlerine erişmeyi başarıyor?
    Teorik olarak aynı protokolü kullandığı için tüm VNC Server çalışan işletim sistemlerinin masaüstlerine erişilebiliyor olması gerekir. Ben windows ve linux masaüstlerine erişmeyi denedim ve sorun yaşamadım.

Aşağıya iş bilgisayarımdaki Windows'a, evimdeki Pardus Linux'a ve bir Redhat makinaya erişebileceğimiz bir kaç ekran görüntüsü ekledim:

Bu Sayfayı Paylaş