Ilıcabaşı Köyü Biga Çanakkale

'Çanakkale Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ilıcabaşı Köyü Biga Çanakkale konusu Ilıcabaşı Köyü Biga - Ilıcabaşı Köyü Bilgileri - Ilıcabaşı Köyü Biga Hakkinda - Ilıcabaşı Köyü Resimleri

Ilıcabaşı,Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: BİGA - İl: ÇANAKKALE

Köy Muhtarı: NAZMİ BAŞ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Cep Telefonu: 0 545 494 03 57

Demografik Bilgiler:
    İle Uzaklığı: 0 km

İlçeye Uzaklığı: 18 km

Rakım: 360 m

Ekonomi
    Tamamen tarım ve hayvancılığa dayanır. Son yıllarda ahır hayvancılığı gelişme göstermekle birlikte halen otlaklarda keçi, koyun gibi küçükbaş hayvan yetiştiriciliği devam etmektedir. Buğday, arpa ekimi devam etmektedir. Ticari amaçla yapılmayan bu ekim, tamamen iç tüketim içindir.

Muhtarlık
    Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Mehmet Yücel
    1999 - Tahir Uygun
    1994 - Nazmi Baş
    1989 - Nazmi Baş
    1984 - Lütfü Yücel
    İLK MUHTAR VE EN ÇOK MUHTARLIK YAPAN VE ŞİMDİKİ ADIYLA MEŞHUR OLAN KIRGEÇİT KAPLICASININ KURULUŞUNU YAPAN TÜRKEN AİLESİNİN BABALARI....HAMİT TÜRKENDİR.

Coğrafya
    Çanakkale iline 108 Km., Biga ilçesine 18 Km. uzaklıktadır.

İklim
    Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007 115-145
    1997 128

Ekonomik nedenlerle dış göz çok fazla yaşanmıştır. Günümüzde 30-35 ailenin yaşadığı tahmin edilmektedir. Tahmini Nufus 125-130 civarıdır. En çok göç ediler yerler arasında: Biga, Çan, Bandırma sayılabilir.

Altyapı bilgileri
    Köyde ilköğretim okulu yoktur. Taşımalı eğitim yapılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. Kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş