I Run My Sound From The Rear

'İngilizce Tercümeler' forumunda DeMSaL tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    I Run My Sound From The Rear konusu İngilizce Fıkralar-İngilizce Fıkralar ve Anlamları - İngilizce Fıkralar Ve TRürkçesi

While Hodja is calling for afternoon prayer, some of his neighbors are talking to each other in front of their houses and they behave as if they don’t hear the call for prayer. In fact, those neigh boors don’t often go to mosque.

Hodja raises his voice a bit more, but nothing changes. Then he runs towards that direction and goes on calling for prayer while he is running. Some of them think that something has happened to Hodja; and they go and ask:

-What happened, Hodja Effendi? Why are you calling for prayer running?

-I wonder how far my voice can go and so I’m running after it.

Advice: We shouldn’t forget that calls for prayer invite us to eternal salvation. We should do our best to live our lives in a perfect way as time passes so quickly.

Sesimin Arkasından Koşuyorum

Hoca ikindi ezanını okumağa başlamış. O sırada bazı komşuları evlerinin önlerinde birbirleriyle konuşuyorlar, sanki ezan sesini duymuyor gibi davranıyorlarmış. Aslında O komşular camiye de pek sık gelmiyorlarmış. Hoca sesini biraz daha yükseltmiş, amma bakmış ki fark eden bir şey yok.
    O tarafa doğru koşmağa ve koşarken de ezanı okumağa devam etmiş.
    O komşulardan birkaç kişi Hoca'ya bir şey olduğunu düşünerek yanına koşuşup sormuşlar :
    - “Ne oldu Hoca Efendi, niçin koşarak ezan okuyorsun.?”
    - “Sesimin nerelere kadar gittiğini merak ettim de; arkasından koşuyorum” demiş

Bu Sayfayı Paylaş