Iğdır - Merkez - 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 21 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Iğdır - Merkez - 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi konusu 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi - Iğdır 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi

Okulumuz 2003 yılının Eylül ayında eğitim ve öğretime hazır hale getirilmiş olup aynı sene yaklaşık 400 öğrenci ve 20 öğretmen ile 8 derslikli A Blokta hizmete girmiştir.

2005 yılının Eylül ayında, 8 dersliği ile eğitim ve öğretime giren yeni binası, 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi’ne yeni öğrenciler; buna bağlı olarak da bünyesine yeni öğretmen kadrosu katmış ve okulumuz büyüme yolunda ilk adımını atmıştır.

MİSYONUMUZ
    Bütün öğrencilerimizin Atatürk İlkelerine bağlı, demokratik ve laik Cumhuriyet'in yurttaşı olmanın bilinciyle değişim ve gelişmeleri doğru algılayıp, yorumlayan ve geliştirebilen, insan haklarına saygılı, öğrenmeyi öğrenen, bilgili, becerili, kendini tanıyan ve kendine güvenen, toplumsal bilinci gelişmiş, hoşgörülü, doğayı ve insanı seven, bireysel farklılıklarına göre eğitim alabilen mutlu bireyler olarak yetişmelerine önderlik etmek için varız.

VİZYONUMUZ
    İstiyoruz ki;
    Öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini iyi gözlemleyip ortaya çıkarabilelim.
    Okulumuz fiziki şartlar ve insan kaynakları bakımından en iyisi olsun.
    Öğrenme, okulumuzda temel ihtiyaç kabul edilsin.
    Okul toplumunun bireyleri, her gün daha iyiye ulaşma çabası içinde olsunlar.
    Öğretmenler ve öğrenciler, birbirlerinin öğrenme ve gelişmesine yardımcı olmanın önemine inansın.
    Her veli öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin, okula güvensin.
    Okul toplumunun bireyleri gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsunlar, bu konuda korku ve endişe duyguları olmasın.
    Okulumuz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştiren bir okul olsun.
    Okulumuz sürekli yeniliklerle gelişsin.
    Tüm çalışmalarımız, başarılarımız davranışlarımız çevreye örnek olsun.

Bu Sayfayı Paylaş