Iğdır - Karakoyunlu - Ahmet Ali Dönmez Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 20 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Iğdır - Karakoyunlu - Ahmet Ali Dönmez Lisesi konusu Ahmet Ali Dönmez Lisesi - Iğdır Ahmet Ali Dönmez Lisesi

Karakoyunlu Lisesi’nin tarihini iki kısımda inceleyebiliriz. Bunlardan ilki Eski İlkokul Binası’nda yapılan eğitim süresini, ikincisi ise İlköğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak yapılan yeni ilköğretim okulunda yapılan eğitim dönemini kapsamaktadır.

Karakoyunlu Köyü’ne Ulu Önder Atatürk tarafından 1928 yılında ilkokul binası olarak yaptırılan Okul ilk mezunlarını 1933 yılında vermiştir. 1928-1990 yılları arasında ilkokul binası olarak hizmet veren bina 1990-1993 yılları arasında ise ilköğretim okulu binası olarak hizmet vermiştir. İlçeye yeni bir ilköğretim okulu binasının yapılmasından sonra Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün teklifleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile 1993-1994 Öğretim yılında ilk defa öğretime başlayan Karakoyunlu Lisesi’ne hizmet binası olarak tahsis edilmiştir. Karakoyunlu Lisesi 06/02/2006 tarihine kadar bu binada eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmiştir.

2004 yılı eylül ayında temeli atılan yeni okul binasının 10/10/2005 tarihinde geçici kabulü yapılmıştır. Bina 25/10/2005 tarihinde Okulumuza tahsis edilmiş ve 06/02/2006 tarihi itibariyle de binada eğitim-öğretime başlanmıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Fatih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Karakoyunlu/Iğdır

76700

Telefon: 0476 5187257

Bu Sayfayı Paylaş