Horsunlu İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 17 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Horsunlu İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Horsunlu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Kuyucak'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Horsunlu İlköğretim Okulu Resimleri - Horsunlu İlköğretim Okulu Hakkında

HORSUNLU İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİ

Horsunlu İlköğretim Okulu,Horsunlu İlkokulu ve Horsunlu Ortaokulu'nun 01.12.1994 tarihinde birleşmesi ile eğitim-öğretime başlamıştır.Hizmet binamızın eğitim-öğretime açılması çalışmalarını şöyle özetleyebiliriz; 1938 yılı yapımı olan Horsunlu İlkokulu hizmet binasının ihtiyaca cevap veremez duruma gelmesi üzerine okul yönetimi ve okul koruma derneği yeni hizmet binasının yapımı için harekete geçerek çalışmalara başlatmışlardır.Bu amaçla; "Okul Yaptırma Komitesi" oluşturulmuştur. Proje araştırması ile ilgili çalışmalar tamamlandıktan sonra,"Malzemesi Devletten,işçiliği Horsunlu halkından" kampanyası ile 04 Nisan 1986 tarihinde dönemin Valisi merhum Recep YAZICIOĞLU tarafından temeli atılarak yapımına başlanmıştır.
    Okulumuzun hizmete girmesinde; en büyük katkı ve destek yardımsever Horsunlu halkından gelmiş olup dönemin Horsunlu Belediye Başkanı Sayın Mehmet BİLGİN ile Aydın Valisi merhum Recep YAZICIOĞLU ve dönemin öğretmenlerinin olmuştur. Horsunlu İlköğretim Okuluna; Fen Bilgisi labaratuvarı Eczacı Hülya GÖK,Atatürk Büstünü sayın Mehmet GÜNGÖR, Atatürk Köşesini sayın Fadime AYDIN, bahçe çeşmesini sayın Hasan ŞEN, bahçe kapılarını sayın Mustafa GÖK ile sayın İbrahim GÖRÜLDÜ kazandırmışlardır.

Okulumuzda eğitim-öğretim; Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında, ve misyonumuz ve vizyonumuz çerçevesinde sürdürülerek geleceğimiz olan çocuklarımıza hizmet verilmektedir.

Horsunlu İlköğretim Okulu Aydın Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Horsunlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Horsunlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Horsunlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Horsunlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: HORSUNLU İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: HORSUNLU İLKOĞRETİM OKULU

Telefon Numarası: 2563876633

Faks Numarası: 2563876007

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi: Horsunlu İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş