Hocaoğlu Köyü Ferizli Sakarya

'Sakarya Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Hocaoğlu Köyü Ferizli Sakarya konusu
    Hocaoğlu Köyü Ferizli Bilgileri -Hocaoğlu Köyü Hakkında - Hocaoğlu Köyü Tanıtımı -Hocaoğlu Köyü Resimleri

İlçe: FERİZLİ - İl: SAKARYA

Köy Muhtarı: Mustafa ÖZ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:
    Telefon:

8824251

Sakarya
    Bilgiler
    Nüfus 0 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 54110
    Alan Kodu 0264
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Marmara Bölgesi
    İl Sakarya
    İlçe Ferizli
    Web Sitesi http:

Hocaoğlu, Sakarya ilinin Ferizli ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

köyün tarihi bilgive öz geçmişi hakkında duyduğumuz rivayetlere göre kuruluşu hakkında bilgi olmamasına ramen isminin nerden geldiği hakkında bazı söylentiler var geçmiş dönemde yaşamış olan adı bilinmesede hocalık veya imamlık yapan bir zatı muhteremin oğlu buraya yerleşir ve burada buköy kurulur ve ismi hocaoğlu köyü olarak kalır vede böyle bilinir ayrıca bu köyün ileri gelen ağlarından ve seyit ağa diye anılan bu değerli büyük insan çok yardım sever biri olarak bilinir o dönemlerde köyümüzün meydanında yağlı güreşler düzenlenirmişti bu köy bir yerden bir yere geçiç düzergahı olduğundan çok misafir ağırlanırmişt babam çocukluk yıllarında bu olanları yaşayan biri olalarak hep bu eskileri ondan anlatmasını rica ederdim ve oda anlatırdı sanki bana masal gibi gelirdi hep o yıllarda olmak istemişimdir metin akarsu

Kültür

köyümüzün endeğerli yemeği biz manavlar olarak bizim düğün bayram ve eğlencelerde yaptığımız yemek keşkek,tir.kulakları çımnlasın anam çok güzel yapar bu yemeği allah uzun ömürler versin anacığıma

Coğrafya

Sakarya iline 30 km, Ferizli ilçesine 11 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007
    2000 0
    1997 127

Altyapı bilgileri

ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.ama hizmetler hiç yok denecek kadar azdır yetkililere duyurulur
    Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş