Hayata Dair Düşündüren Felsefi Sözler

'Güzel Sözler-Mesajlar' forumunda Mavi_inci tarafından 18 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Hayata Dair Düşündüren Felsefi Sözler konusu Hayata Dair Filozof, Yazar ve Edebiyatçıların Düşündüren Felsefi Sözler
    Hayata Dair Düşündüren Felsefi Sözler

* Hayat bir sürprizler serisidir. Öyle olmasaydı ne yaşanmaya, ne de korunmaya değerdi.
    Emerson

* Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir.
    John Christian

* Hayatta aldığımız her zevki ona muadil bir ıstırabla öderiz.
    Peyami Safa

* Yaşamak, karanlık geceye rağmen, buğulanmış pencere camına güneşi çizebilmektir.
    Anonim

* Nasıl yaşamam gerektiğini anlamaya başladığımda,nasıl ölmekte olduğumu gördüm.
    L.V.

* Yaşamak çok kişi için yiyip içerek ölümü beklemektir.
    Cenab Şehabeddin

* Hayatın bizim için ne anlam ifade ettiği, hayatın karşımıza neler çıkarttığı ile değil, bizim hayatın karşısına çıktığımız tavırla belirlenir; başımıza gelenlerden çok, bizim olanlara verdiğimiz tepkiler ile gelişir.
    Lewis Dunnington

Yarın yeteneğimi kaybedecek olsam,harika zaman geçirdim der , yaşamaya devam ederdim. Bugün için yaşar,gelecek için plan yapardım.
    M.Jordan

* Sana hayatı üç kelimeyle anlatayım "HAYAT DEVAM EDİYOR"
    Anonim

* Hayat bir bisiklete binmek gibidir.Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz.
    Claude Peppeer

* Hayat geriye doğru anlaşılabilir, ancak ileri doğru yaşanır.
    Murphy Yasalarından

* Çocukluğumuzda daima bir an vardır ki, kapı açılır ve geleceği içeri alır.
    G. Greene

* Hayat bir satranç, altmışdört karenin dışında olmakda var, piyon olmakda var, mat olmak da.
    Anonim

* Davamız hayata uymak değil, hayatımızı
    Hakk'a uydurmaktır.
    Nureddin Topçu

* Hayatın değeri, uzun yaşanmasında degil, iyi yaşanmasındadır. Öyle uzun yaşamışlar vardır ki, pek az yaşamışlardır.Doyasıya yaşamak, yılların çokluguna degil, sizin coşkunuza bağlıdır.
    Montaigne

* Hayat seni öyle bir noktaya getirir ki kendini sevdiklerinle savaşırken ve nefret ettiklerinle sevişirken bulursun. Üzülürsün, pişman olursun. sonra biraz zaman geçer ve tersinin bu dünyada işlemediğini anlarsın.
    Anonim

* İnsan olmak ve hayatı hayvanlardan daha az anlamak ne hazin şey.
    P.İstrati

* Hayata yeniden başlasaydım , saniyelerin nabzını tutardım.
    Dostoyevski

* Yaşam insana verilmemiş, kiralanmıştır.
    Publilius Syrus

* Hayatı komedi sananlar sananlar son espriyi iyi düşünsünler.
    Seneca

* YAŞAMAK rüyadır, gerçekleştirmeyi bil.
    YAŞAMAK görevdir, tamamlamayı bil.
    YAŞAMAK şanstır, kullanmayı bil.
    Anonim

Hoş, güzel ömür, yakınlık aleminde can beslemektir. Kuzgunun ömrü ise fışkı yemeye yarar.
    Mevlâna

* A"yı hayatta başarı olarak tanımlayalım. O zaman A=x+y+z. x çalışmaktır, y oyundur, z de çeneyi tutmasını bilmektir.
    Albert Einstein

* Hayat satranç oyununa benzer, çok kez şah dersin, fakat bir kere mat edersin.
    Rus Atasözü

* Hayat oyunu iyi bir ele sahip olmak değil, kötü bir eli iyi oynamaktır.
    H.T.Leslie

* Ana rahminden geldik pazara.
    Bir kefen aldık döndük mezara.
    Yunus Emre

* Hayatın binlerce hazinesi içinde umut ya da üzüntü seçmek bizim elimizdedir.
    Gontrah de Poncins

* Dünya üç gündür; dün, bugün ve yarın. Dün geçti, yarın geleceği belli değil. Öyle ise bugünün kıymetini bil.
    Hasan-ı Basri

* Yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden çok daha iyidir.
    P. Marshall

* Hayata dair ne öğrendiysem futbol sayesinde öğrendim; çünkü top her zaman beklemediğim köşeden geldi.
    Eski bir kaleci

* Hayatın gayesi olmayınca eğlence bataklığına akıyor.
    A.Carrel

* Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız, ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür. Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan tek nokta yine o düğümdür...
    Çin Atasözü

Dünya tiyatro
    bizler de oyuncu
    rolümüzü iyi oynayalım ki
    seyirci memnun kalsın.
    Anonim

* Mücadelesiz hayat, tabutunun tahtası çürümeden ismi unutulup gidenlerin hayatı olabilir.
    Falih Rıfkı Atay

* Gayesiz yaşayanlar, nasipsiz kalırlar.
    Şeyh Sâdî-Şîrâzi

* Bir insanın öldüğü değil, nasıl yaşadığı önemlidir.
    Samuel Johnson

* Oğlum, bütün hayatını kolların ve ayakların belirlemeyecek. Hayatına asıl yön verecek olan beynin ve kalbindir. Bir şeyi gerçekten istiyorsan, bütün engelleri yenip ona ulaşabilirsin. Shelton Skelton

* İnsanlığın muhteşem eseri bir amaçla yaşamayı bilmektir.
    Montaigne

* Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez.
    Pestalozzi

* Başkalarına imrenme, çok kimseler var ki senin hayatına imreniyorlar.
    Mevlâna

* Hayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır.
    C.Pavese

* Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.
    Walter Bagehot

Bu Sayfayı Paylaş