Hayat Uzun Bir Yol İse Yoldaş Çok Önemli

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda NeslisH tarafından 5 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Hayat Uzun Bir Yol İse Yoldaş Çok Önemli konusu
    Hayat nedir? Bir varmış bir yokmuş....
    mutluluk nedir: yaşadığını hissedebilmektir.
    Yaşamayı Hissetmek Nedir: Aldığın her bir nefesin farkında olmaktır.

Benim hayat felsefem, dünya görüşümdür, geçici heveslerle severken; en yakışıklısı, en güzeli ve en varlıklısı ve en sağlıklısı...

Ya Bir Ömürlük ise: işte o zaman her şey değişiyor, eline yüzüne bakılır, ihtiyaca yetecek bir gelir ile seni anlayabilen, seninle ağlayıp, seninle gülen, seven ve seni sevdiği için sana saygı duyabilen, anlayış ve hoşgörülü, çok büyük hatalar yapılsa bile affedebilecek kadar koca bir yürek ile sevebileceğin insanı araman gerekir.

Bunların tamaını bulmadığın zaman bu kıriterlere en yakın insanlar aranması grekir. Neden mi:::::::::::: birbirini anlayamadıktan, birlikte paylaşmaktan mutlu olmadıktan sonra birlikte yaşamak nedir, iki insanın birbirneistemeyerek mahkum edilmesi olmaz mı. ve İnaıyorum ki hiç bir mahkum da mahkum olmaktan mutlu olmaz diye düşünüyorum.

Düşünün ki uzun bir yolda yanınızda karşı bir cins ile yürüyorsunuz, yürürken konuşmuyor, gülmüyor, dertleşmiyor, biriniz yolun bir kenarından diğeri bir kenarından gidiyor, belkide biri ileride diğeri geride, biri oturalım da dinlenelim derken diğeri yola devam ediyor... Peki böyle bir yolculuk ve yol arkadaşınız için ne düşünürsünüz.......

siz karar verin!!

Veya bir başka şekilde yine uzun bir yolda, karşı cinsten biri ile yolculuk yapıyorsunuz:
    Gülüyor, konuşuyor, şakalaşıyor, yüzleriniz gülüyor, birlikte dinleniyor, birlikte yürüyor, gerekirse yürüyemez hale gelince yürüyemeyecek olanı kendine yaslayarak veya sırtına alarak taşıdığını düşündüğünüz bir yolculuk yapıyorsunuz.....

peki böyle bir yolculuktan bıkar ve bu yolculuğun bitmesini istermisiniz???

Bu yolculuğu yaşadığımız hayat olarak düşünerek yaşamlarımızı varın siz değerlendirin.

Bizler birlikte yaşadığımız insanlara kırılmak, küsmek için bahaneler araken,
    Biliyormusunuz, geçen günlerde yiğenlerimden birinin eşi söyle bir ifade kullanmıştı...

"eşim çok sert sözlü, görgü, kültür ve eğitim seviyesi düşük ancak (kesinlikle Tasvip etmiyorum) bana küfürde etse zoruma gitmiyor, küsmüyorum, kırılamıyorum, onu bu denli seviyorum demişti.

sanırım gerçek sevmekte bu olsa gerek,

karşıdaki insanı teraziye koyup iyi ve kötü yanlarını bizim anlayışımıza göre tartmak ve ağır kelen kefenin iyimi kötümü oluşuna göre karşımızdaki insanı değerlendirmek ve bize göre iyi bir insan ise olası hatalarını görmezlikten gelmek, affetmek ve bağışlamak
    yine bize göre kötü denilebilecek insan ise kötü bir insan olduğunu kabul edip, insani olarak yaptığı iyi şeyler oldukça, bu insanın böyle bir iyi yanı da varmış diyebilmek gerekiyor.

Hayat her zaman gençlik gibi kalmıyor ki, fiziki güzelliğin bittiği, isteklerin ve arzuların tükendiği andan itibaren, insanların yaşaması gereken ömürleri oldukça bir 20 ile 30 sene daha kalıyor ki, bu günlerde işte insan gerçek hayat arkadaşı, gerçek bir dost ve sevgili arıyor. Seni seven sayan, anlayan, dertleşebildiğin, varlığa yokluğa ve hastalığa birlikte göğüs germen gereken bir ömür,

Evet gelmez denilen seneler çok ama çok çabuk geliyor....!

Bu Sayfayı Paylaş