Havaii Fişek(resimli Anlatım)

'Photoshop Dersleri' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. UquR

UquR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Havaii Fişek(resimli Anlatım) konusu Havaii Fişek(resimli Anlatım)

Bunun için öncelikle 500px genişliğinde ve 300px uzunluğunda 72 rezolasyonda arka planı beyaz bir döküman açıyoruz.[​IMG]
    Efekti uygulayacağımız yazıyı köşeleri yumuşak hatlı bir fontla yazıyoruz (ben Arial Rounded kullandım). Daha sonra Edit>Transform>Rotate menüsünden yazımızı örnek resimde görüldüğü gibi biraz yana yatırıyoruz. Daha sonra yazının olduğu layerı sağ tıklayarak Rasterize Layer ı tıklıyoruz ve CTRL+E kısayoluyla (Merge Down) bir alt layer ile birleştiriyoruz.
    Daha sonra Filter>Blur>Gaussian Blur u seçip 5piksellik bir blur uyguluyoruz. Bunun ardından Filter>Stylize>Solari ze ı tıkladıktan sonra Image>Adjustment>Auto Levels uyguluyoruz ve aşşağıdaki görüntüyü elde ediyoruz.
    Şimdi Filter>Distort>Polar Coordinates penceresini açıp Rectangular to Polar ı seçip ok diyelim. Aşşağıdaki görüntüyü elde etmiş olmamız gerek.
    Bunun ardından Filter>Stylize>Wind efektini aşşağıdaki gibi uyguluyoruz
    Daha sonra Image>Rotate Canvas>90° CW yapıyoruz ve Filter>Stylize>Wind efektini yeniden uyguluyoruz; fakat bu sefer Direction kısmını From the Left olarak seçiyoruz. Bunun ardından Image>Rotate Canvas>90° CCW yapıyoruz ve aşşağıdaki görüntüyü elde ediyoruz.
    Filter>Distort>Polar Coordinates e gelip Polar to Rectangular ı işaretliyoruz ve aşşağıdaki görüntüyü elde ediyoruz.
    Sıra geldi yazımızı renklendirmeye CTRL+U kısayolu ile Hue/Saturation menüsünü aktif hale getirip ve dilediğimiz rengi veriyoruz.
    Ben bu değerleri kullandım ve alttaki görüntüyü elde ettim siz istediğinizi kullanmakta serbestsiniz.
    Yazıları biraz daha belirginleştirmek isterseniz Image>Adjustments>Cur ves menüsünden çizgiyi yukarı doğru çekebilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş