Hasanoğlan Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Hasanoğlan Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara konusu Hasanoğlan Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu Hakkında - Hasanoğlan Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu Tanıtım - Hasanoğlan Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu Resimleri - Hasanoğlan Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu İletişim

*Kasabamızın ilk resmi kurumudur.

*İlk okul binamız Devlet vatandaş işbirliği ile 1934 yılında yapılmıştır.

*l997 Yılına kadar İlkokul olarak hizmet vermiştir.

*1064 Kız.1434 Erkek olmak üzere 2498 kişi İlkokul Diploması almıştır.

*1997 Yılından sonra İlköğretim okulu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

*İlköğretim Okulu olarak217 kız.180 Erkek olmak üzere toplam 397 öğrenci mezun vermiştir.

*15 Dershanemizde normal eğitim ve öğretim yapılmaktadır.

*2008-2009 Öğretim Yılında Ana Sınıfımız açılmıştır.Şuan 34 Öğrencimiz bulunup 2 Şube de hizmet verilmektedir

*224 Kız .198 Erkek olmak üzere 422 Öğrencimiz vardır.(Sayıya anasınıfımız da dahildir.)

*2 İdareci.10 Sınıf Öğretmeni.1 Türkçe.2 İngilizce Öğretmenimiz ile 1 Hizmetlimiz vardır.Personel sayımız kadrolu olarak toplam 16 dır.

*Matematik,Fen ve Teknoloji ,Din Kültürü Ahlak Bilgisi, Rehberlik ,2 Anasınıfı ve Bilişim Teknolojileri,Beden Eğitimi,Teknoloji ve Tasarım Öğretmen kadrosu mevcut olup öğretmeni bulunmamaktadır.

*Okul Yeri arsamız 8388 Metre karedir.

*Şuan kullanmakta olduğumuz okul 1970 yılı ve 2007 Yıllarında Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılmış iki ayrı binadan oluşmaktadır.

*Seçmeli Ders olarak Bilgisayar,Halk Kültürü,Medya Okuryazarlığı ve drama dersleri okutulmaktadır.

Okulumuzda bulunan tüm bilgisayarlar internete bağlanarak öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.Okulumuz sahası içerisinde kaplosuz internet erişimi sağlanmaktadır.

*I.Kademe Sınıflarında bulunan TV ve VCD ‘ler ve 2.Kademe Sınıflarında bulunan Projeksiyon cihazı ve Diz üstü bilgisayarlar ile öğrencilerimize görsel eğitim ve öğretim verilebilmektedir.

*Milli Eğitim Müdürlüğünün planlaması ve Türkiye Tekstil ve Sanayi İşverenleri Sendikasının katkıları ile okulumuza Bilgisayar ve Teknoloji sınıfı açılmıştır.

*Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Fen ve Teknoloji Laboratuarımız mevcuttur.

*Okulumuzda kütüphane mevcuttur.Geliştirilmesine çalışılmaktadır.

*Okulumuz Tüm sınıflarında her öğrencinin fazla eşyalarını koyabilmeleri için şahsına ait ,kilitli özel dolapları mevcuttur. Çantaları gereksiz eşya taşımadıkları için hafiftir.

*2009-2010 Öğretim yılı başlangıcında 6-7 ve 8 sınıf öğrencilerimize SBS Hazırlık kursu verilmektedir.

*Okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verilmektedir.Geçmiş yıllara ait çalışmalarımız sitemizde yayınlanmaktadır.

*Her Yıl sonunda yıl içerisindeki çalışmalarımızın ve bazı konularda öğrencilerimizin araştırmalarını sergilediğimiz “YEŞEREN FİLİZLER “dergisini çıkarmaktayız.Şuana kadar 6.sayısı çıkmıştır

İLETİŞİM

Adres: Hasanoğlan kasabası Elmadağ / ANKARA
    Tel: 0(312) 866 10 07
    Fax: 0(312) 866 20 89
    Email:
    maresalilkogretim@hotmail.com

http://www.hasanoglanmaresalcakmak.k12.tr/index.php

kaynak:hasanoglanmaresalcakmak.k12

Bu Sayfayı Paylaş