Hasan Kaya İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Hasan Kaya İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Hasan Kaya İlköğretim Okulu Hakkında - Hasan Kaya İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Hasan Kaya İlköğretim Okulu Bilgileri

Tarihçe

Arsası Kültür sitesi sakinleri tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne İlköğretim Okulu Yapılması için bağışlanan arsa Antalyalı İşadamlarından Hasan KAYA tarafından 16 Derslikli olarak yapılmış İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 1991 Yılında Eğitim Öğretime açılmak üzere teslim edilmiştir. 05/11/1991 Tarihinde Antalya Valisi Saffet Arıkan BEDÜK, Vali Yardımcısı Güngör ALIÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÖKÇEN Tarafından Mahalle sakinlerinin de geniş katılımı ile Eğitim ve Öğretime açılmıştır. Okul Müdürlüğüne kurucu Müdür olarak Orhan BACAK atanmış olup Asaleten ise Okul Müdürü olarak Şükrü ÇINARGİL görevlendirilmiştir. Okul yönetimi olarak Sayın Hasan KAYA'ya ve Kültür Sitesi sakinlerine teşekkür ederiz.

VİZYONUMUZ

Zoru hemen başaran imkânsızın biraz uğraştırdığı nitelikte öncü bir kurum olmak.

MİSYONUMUZ

Türk Milli Eğitim Temel İlkeleri ışığında; Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, milli ve manevi değerlerimize hizmet eden, bilimsel donanımlı, üretken, araştırmacı, kendine güvenen, başkalarının fikirlerine saygılı, özgür, yeniliklere açık, hoşgörülü, toplumsal sorumluluk bilincine sahip, çağın değişen ve gelişen koşullarına yanıt verebilecek nitelik ve verimliliğe ulaşabilen ,ülkemize ve insanlığa yararlı bireyler yetiştirmektir.

DEĞERLERİMİZ

* Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlılık.
    * Türk toplumunun milli ve manevi değerleri.
    * İnsan haklarına ve evrensel değerlere saygı.
    * Toplumun ve ülkemizin geleceğine karşı sorumluluk.
    * Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı.
    * Ekip olma bilinci ve ortak akıl oluşturma.
    * Değişim ve sürekli gelişim.
    * İşbirliği ve dayanışma
    * Fırsat eşitliği
    * Bilgiye ulaşma
    * Bilimsel ve araştırıcı bir eğitim.
    * Doğaya ve çevreye duyarlılık.
    * Planlılık
    * Başarıya odaklılık

İLKELERİMİZ

* Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı,Türk toplumunun milli ve manevi değerlerini benimseyen, insan haklarına ve evrensel değerlere saygılı bireyler yetiştirmek.
    * Ülkemizin ve toplumumuzun geleceğine karşı sorumluluk sahibi, doğaya,çevreye duyarlı ve faydalı bireyler yetiştirmek.
    * İşbirliği ve dayanışma ile şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı çerçevesinde, ekip olma bilinci sonucunda ortak akıl oluşturmak.
    * Bilimsel ve araştırmacı bir eğitim anlayışıyla, planlı, bilgiye ulaşan ve başarıya odaklanmış bireyler yetiştirmek.
    * Değişen ve sürekli gelişen bireyler yetiştirmek.

Hasan Kaya İlköğretim_okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hasan Kaya İlköğretim_okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hasan Kaya İlköğretim_okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hasan Kaya İlköğretim_okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hasan Kaya İlköğretim_okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: HASAN KAYA İLKÖĞRETİM_OKULU

Adresi: GÜZELOLUK MAHALLESİ KÜLTÜR SİTESİ İÇİ ANTALYA

Telefon Numarası: 2423233675

Faks Numarası: 2423236750

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Hasan Kaya İlköğretim Okulu

Emekli olarak aramızdan ayrılan okulumuz öğretmenlerinden Huriye Sema BEYAZTUNA'ya sonraki hayatında sağlık ve mutluluk temenni ediyoruz..

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş