Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Merkez Trabzon konusu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: HASAN ALİ YÜCEL İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: 2 Nolu Erdoğdu Mahallesi 61040 Trabzon
    Telefon Numarası: 4622311766
    Faks Numarası: 4622314076

Tarihçe:

Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu 1999 yılında 2 nolu Erdoğdu Mahallesi Belde 1 bölgesinde kentleşmenin ve yapılaşmanın getirdiği yeni yerleşim alanında duyulan eğitim kurumu ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur. Adını 1938-1946 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olan Hasan Ali Yücel’den almıştır. 480 kişilik olarak planlanan okulumuz bulunduğu eğitim bölgesindeki nüfusun sürekli artışına paralel olarak kısa sürede öğrenci sayısını ikiye ve üçe katlamış olup üçüncü yılında ikili öğretime geçmek zorunda kalmıştır.

Okulumuzun resmi açılışı dönemin Milli Eğitim Bakanı Metin BOSTANCIOĞLU tarafından yapılmıştır. Kurucu müdürü Osman DEMİR’dir.Okul müdürlüğüne 2000 yılında Arif YAVRU atanmış, 2005 yılında emekli olması sonrasında Mustafa SEYHAN bu göreve getirilmiştir.Mustafa SEYHAN’ın 2006 yılında görevden ayrılması sonrasında bu görevi Erdal HEKİMOĞLU ve Osman ÖZTÜRK vekaleten yürütmüşlerdir.Okul müdürlüğüne 2009 yılında Muhsin ÇAVUŞOĞLU atanmış olup görevini halen yürütmektedir.

2009-2010 öğretim yılında 4 anasınıfı ve 40 ilköğretim sınıfında öğrenci sayısı 1529’a ulaşmıştır. Açılışından bu yana öğrencilerimiz tüm paydaşlarımızın özverili çalışmaları sonucunda sosyal,kültürel ve sportif alanlarda önemli başarılar elde etmişlerdir. Mezun öğrencilerimiz ilimizin önemli ortaöğretim kurumlarında okuma şansı bulmuşlardır.

Eğitim misyonumuzu ve vizyonumuzu aynı kararlılıkla devam ettirmekteyiz.

Kurumun Misyonu :

Tüm öğrencilerimizi iyi bir vatandaş olarak,farklı etkinliklerde bulunan,insanlara saygılı,düşünen,dünyadaki gelişmeleri takip edebilen,bilgiyi kullanma ve açıklama becerisi üst seviyeyi yakalayabilen,öğrenme isteği daima güçlü.çağımızın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilen becerilere sahip bireyler kazanmak

Kurumun Vizyonu:

Yarının daha mutlu TÜRKİYESİ’nin toprağına,bayrağına sevdalı;Atamızın açtığı yolda ilerleyen,hedefine koşan,sorumluluklarını iyi bilen,yaşadığı çağı anlayıp,yorumlayabilen değişime açık,çevresiyle uyumlu,yetenekli,üretken ve çalışkan bireylerini yetiştirmek

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015
  2. merve

merve Yeni Üye

bn merve çelik mevlüt dereli öğretmenime çok çok slmlar saygılar sunrm ezgi ustayı hiç unutmadmcnm arkadaşım sizleri ne kadar özledim bilemezsinz mevlüt öğretmenim bana meruşe lakabını taktını unutmadm

Bu Sayfayı Paylaş