Hangi şartla kaldı

'Spor Haberleri' forumunda Dine tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Hangi şartla kaldı konusu 5 Aralık’ta takımının 2-1 mağlup olduğu Eskişehirspor maçından sonra “Bundan sonra yalnızca Fenerbahçe’nin haklarını koruyacağım” diyen Yıldırım’ın “devam” kararı alması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

[SIZE=+0][/SIZE]FENERBAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 5 Aralık’taki Eskişehirspor maçından sonra istifa ettiği Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’na dün yeniden seçildi.

2-1 kaybettikleri maçtan sonra Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’na ağır eleştirilerde bulunup görevi bıraktığını ve
    bir daha aday olmayacağını açıklayan Yıldırım, kulüp başkanlarının ricası üzerine görevini sürdürmüştü.

14 Ocak’taki naklen yayın ihalesinden sonra “
    Yeni başkan kim olacak?” sorusu dün yanıtını buldu. Kulüpler Birliği’nin İstanbul Esentepe’deki Astoria Alışveriş Merkezi’ndeki ofisinde yapılan genel kurulda Aziz Yıldırım “oy birliği” ile yeniden başkan seçildi. Vakfın bir önceki yöntim kurulunun da aynı şekilde yeni dönemde göreve devam edeceği bildirildi.

Oy birliği ile seçildi

Manisaspor’un Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur’a, Denizlispor’un da
    İstanbul BŞB Başkanı Göksel Gümüşdağ’a vekalet verdiği, Beşiktaş Kulübü’nün genel kurulu mazeret göstererek katılmadığı toplantıda, kongrenin divan başkanlığını yapan İlhan Cavcav, “Herkes başkan adayını önersin” sözleri üzerine tüm başkanlar “Aziz Yıldırım” ismi üzerinde birleşti.Yıldırım daha önce “Aday olmayacağım” demişti. Göreve yeniden seçilmesi akıllara hangi şartla kaldığı sorusunu getirdi. Ortaya 3 iddia atıldı.

Aziz Yıldırım Ne demişti?

Aziz Yıldırım Kulüpler Birliği Başkanı olduğu için konuşamıyor. Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı bıraktım. Aziz Yıldırım takımının haklarını nasıl koruyacak görecekler. Biz bu hakemlerle gitmeyeceğiz, haberleri olsun.

Fenerbahçe’nin önünde asla duramazlar. Beni yolumdan kimse çevirmez. Tahkim kurulu, disiplin kurulu hepsine söylüyorum. Federasyona sesleniyorum; ‘akıllarını başlarına alsınlar.’

iŞTE O iDDiALAR

Kurullar değişecek

G.Saray yöneticisi Mehmet Helvacı’nın kardeşi olan İlhan Helvacı’nın başkanı olduğu Hukuk Kurulu’nun verdiği cezalar adil değil. Hukuk Kurulu, Tahkim Kurulu ve PFDK yeniden oluşturulmalı.

İkinci hedef MHK
    Yıpranmış, geçmişte sabıkalı olan hakemlere görev veren MHK’nın kulüplerle diyaloğu kopuk.
    G.Saray ve Beşiktaş’ın yanı sıra Anadolu kulüplerinin de MHK’ye güveni kalmadı. Kurulda değişiklik şart.

Güvener gidecek
    Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Ahmet Güvener, tarafsızlığını yitirmiş bir isimdir. Futbol camiasında bazı isimlere ücretli danışmanlık yapan bu isim görevden ayrılmalı.

BiR GÖRÜŞ

Yılmaz ÖZDİL

Çayda dem meslekte kıdem

Birincisi; Aziz Yıldırım’ın istifa etmesine sebep olan sebepler ortadan kalkmış demek ki? İkincisi;
    Beşiktaş’ın başkanı kim olacak belli değil, Galatasaray’ın başkanı martta koltuğunu kaybedebilir, Trabzon başkanının bu konulara merakı yok, e kim olacaktı yani? Çayda dem, meslekte kıdem? Aziz Yıldırım futbol için işini gücünü bırakmış biri, bu işlerden maddi çıkarı yok? Sinirlendiğinde kolay kalp kırsa da, “sen şunu demiştin” filan deneceğine, ne dediğine, neden dediğine kulak vermek lazım.[​IMG]

Hürriyet

Bu Sayfayı Paylaş