Hamile eşini bıçaklayıp bebeğini öldürdü

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 5 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Hamile eşini bıçaklayıp bebeğini öldürdü konusu Hamile eşini bıçaklayıp bebeğini öldürdü

Ekonomik problemler yüzünden tartıştığı 6.5 aylık hamile eşini bıçaklayıp bebeğini öldürdü

Sakaraya'nın Ferizli İlçesi'nde 9 ay önce evlenen ve düğün masraflarının ödenmesi konusunda tartıştığı 6.5 aylık hamile eşi 22 yaşındaki Meryem Arslan'ı 23 yerinden bıçaklayarak karnındaki bebeğinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan 30 yaşındaki Süleyman Arslan'a 19 yıl hapis cezası verildi.

Olay, 17 Temmuz 2008 tarihinde Ferizli İlçesi İstiklal Mahallesi'nde meydana geldi. İnşaat işçisi Süleyman Arslan, evlilikleri ve düğün için borçlanmaları konusunda eşi Meryem Arslan ile tartıştı. Tartışma sırasında sinirlenen Süleyman Arslan, ‘sustalı' olarak bilinen bıçağı alarak hamile eşini karnından ve çeşitli yerlerinden 23 kez bıçakladı. Ağır yaralı olarak Adapazarı Toyota-Sa Hastanesi'ne kaldırılan Meryem Arslan'ın karnındaki bebek kurtarılamadı. Tutuklanan Süleyman Arslan hakkında ‘Eşe yönelik kasten öldürmeye teşebbüs, izinsiz bıçak taşımak 6 bin 136 sayılı yasaya muhalefet' suçlarından Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Son duruşmada ifade veren Arslan, düğün nedeniyle borçlanınca bunalıma girdiğini savunurken şunları söyledi: “9 ay önce evlenirken yapılan borçları eşimin ödediğini sanıyordum. Meğer ödemiyormuş. Aramızda birçok tartışma çıktı. Olay tarihinde sabah kalkıp tuvalete gitti. Geldiğimde benimle tartışmaya başladı. Tülbent ile beni boğmaya kalkışırken beni dövmeye kalktı. Daha sonra bir ara içeriye gidip geldi. Bana bıçakla vurmaya başladı. Bebeğimi öldürdü.”

Mahkemede ifade veren Süleyman Arslan'ın şuursuz ve mantıksız hareketler yaparken eşi Meryem Arslan “Deli numarası yapıyor” dedi. Mahkeme heyeti, Arslan için Adli Tıp Kurumu'ndan ‘Akli dengesi yerindedir' raporu verildiğini dikkate alarak ‘hamile eşini öldürmeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. ‘Eylemin teşebbüs aşamasında kalması' nedeniyle cezayı 18 yıla indiren mahkeme başka indirim yapmadı. Mahkeme ayrıca sustalı bıçak bulundurmak suçundan Süleyman Arslan'a 1 yıl daha hapis cezası verdi.

vatan

Bu Sayfayı Paylaş