Halitpaşa İlköğretim Okulu Yusufeli Artvin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Halitpaşa İlköğretim Okulu Yusufeli Artvin konusu Artvindeki İlköğretim Okulları Hakkında - Halitpaşa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Halitpaşa İlköğretim Okulu Hakkında - Artvin Yusufeli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Halitpaşa İlköğretim Okulu Resimleri

Okulun Adı Yusufeli Halitpaşa İlköğretim Okulu
    Adresi Enverpaşa Caddesi-Yusufeli
    Tel No 0 466 811 20 26 - 811 22 31
    Öğrenim Şekli Kesintisiz sekiz yıllık İlköğretim-Normal-Gündüzlü
    Okul Müdürü Veysel YILDIRIM
    Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuz, ilk defa 1937-1938 öğretim yılında, ilçe merkezinde geçici bir binada, Ahalt Köyü ilkokulu olarak eğitim ve öğretime başlamamıştır.
    1944 yılında Ahalt Mahallesinde yeni bir bina inşa edilmiş ve okul bu binaya taşınmıştır. 1955 yılında şimdiki öğretim yapılan binaya taşınmış ve adı Merkez ilkokulu olarak değiştirilmiştir. Binanın alt katı ilkokul, üst katı ortaokul olarak 1964 yılına kadar öğretime bu binada devam etmiştir.
    1964 yılında şu andaki Yusufeli Çok Programlı Lisesi binası ilkokul olarak yapılınca, okulumuz aynı yıl bu binaya taşınmıştır.
    1970 yılında Lise açılınca, okul tekrar şu anki binasına taşınmıştır.
    1976 yılından itibaren okulun adı Halitpaşa ilkokulu olarak değiştirilmiştir.
    1993 eğitim-öğretim yılına kadar bugünkü binada ilkokul olarak, 1993 yılından itibaren de ek bina yapılmasıyla ilköğretim okulu olarak öğretime devam etmiştir.
    Okulumuzun İsminin veriliş nedeni
    Okulun ismi Merkez İlkokulu iken, 1976 yılında Halitpaşa İlkokulu olarak değiştirilmiştir. İstiklal savaşı gazilerinden olan Halit paşa, ilçemiz ve çevresinden topladığı milis kuvvetleri ile ilçemizin düşman işgaline girmesini engellemiştir. Bu kuvvetlerle doğuda Ermenilere büyük kayıplar verdirilmiştir. İlçe halkı bu paşamızı çok sevmiş ve ismini bu okula vermişlerdir.
    Önceki Okul Müdürlerimiz
    Tevfik CENGİZ 1937 - 1938
    Selahattin ZORALİOĞLU 1938 - 1940
    Vekil müdürler 1940 - 1947
    Saadettin ÖZER 1947 - 1950
    Süleyman RONA 1950 - 1960
    Nusret KOÇAK 1960 - 1969
    Ali ERBAŞ 1969 - 1971
    Necati SARGUN 1971 - 1984
    Mehmet POLAT 1985 - 1993
    Mehmet YAĞCI 1993 - 1996
    M. Nuri DOĞRU. 1996 - 2007
    Nusrat EKEN 2007 - 2010
    Veysel YILDIRIM 2010 - ...

Okutulan Yabancı Dil İngilizce

Kütüphanedeki Kitap Sayısı Müstakil kütüphane olmadığından Fen Bilgisi Labaratuvarında bir bölüm ayrılmış olup kitap sayısı 492’dir.
    Okulun Özellikleri Okulumuz gündüzlü ve karma eğitim yapmaktadır. Okulumuzda 4. 5. sınıflarda 2. şer saat; 1, 2, 3, 6, 7 ve 8. sınıflarda 1'er saat Bilişim Teknolojileri dersi seçmeli olarak okutulmaktadır
    Okulun Bina Durumu Okulumuz birbirine bitişik iki katlı,iki binadan oluşmaktadır. Kalorifer ile ısıtılmaktadır.

Halitpaşa İlköğretim Okulu Artvin Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Halitpaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Halitpaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Halitpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Halitpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: HALİTPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ARTVİN/YUSUFELİ

Telefon Numarası: 4668112026

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:
    Halitpaşa İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş