Halil Yasin İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 9 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Halil Yasin İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu Halil Yasin İlköğretim Okulu Hakkında - Halil Yasin İlköğretim Okulu Tanıtım - Halil Yasin İlköğretim Okulu Resimleri - Halil Yasin İlköğretim Okulu İletişim

Halil Yasin İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1950-1951 yıllarında Bulgaristan’dan gelen Türkmenler için okulumuzun bulunduğu Yıldıztepe Mahallesinde Toprak İskan Müdürlüğünce 96 göçmen evi oluşturulmuştur. Bu evler oluşturulurken müteahhidin şantiye olarak kullandığı binalar okula dönüştürülmüştür. Sözü edilen bu okul 1956-1957 öğretim yılında Yıldıztepe İlkokulu adıyla 125 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Daha sonra şehrimizin hayırseverlerinden işadamı Halil Yasin tarafından beş dershaneli okul binası inşa edilmiş ve eski bina terkedilmiştir. 1962 yılında yine Halil Yasin tarafından okul binasına ek olarak yemek salonu yaptırılmış ve okulun içme suyu temin edilmiştir. 1965 yılında yemek salonunun dersliğe dönüştürülmesi üzerine aynı yıl binaya ek olarak mutfak yaptırılmış,daha sonra mutfak da dersliğe dönüştürülmüştür. Okulun öğrenci sayısının hızla artması nedeni ile mevcut bina ihtiyaca cevap veremeyince 1968 yılında devlet tarafından ek olarak 4 derslik,sinema salonu,beslenme odası,kalorifer dairesi,kömür odası ve tuvaletler inşa edilerek okul binası 10 derslik haline getirilmiştir. Okulumuz en son 1975-1976 yıllarında büyük onarımdan geçirilmiştir. Onarım masrafları devlet tarafından karşılanmıştır.1990 yılında Halil Yasin’in de katkıları ile kalorifer tesisatı döşenmiştir. Okulumuzun 8 yıllık kesintisiz ilköğretime dönüşmesi nedeni ile bir süre 9 derslikte eğitim-öğretim sürdürüldü.Okulumuzda 1994 yılından itibaren anasınıfı ,1995 yılından itibaren ise özel sınıf açılmıştır. Okulumuzun 1999 yılı yaz tatilinde devlet tarafından 6.5 milyar harcanarak doğalgaza dönüşümü,büyük onarımı (çatı),yağmur oluklarının değişmesi ve dış cephe boyası yapılmıştır. Okulumuz fiziki ortamının zaman içinde yetersiz kalması,8 yıllık zorunlu eğitimle beraber öğrenci sayımızın artması nedeniyle 1999-2000 öğretim yılında devlet tarafından 150 milyar TL harcanarak yaptırılan,4 sınıfı,1 fen laboratuarı,1 bilgisayar laboratuarı,1 işliği ve çok amaçlı salonu bulunan ek binamız hizmete girmiştir. Okulumuz halen 2 binada ve 20 derslikte ikili olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzda 2009-2010 öğretim yılı itibari ile 1 müdür, 1 müdür yrd., 10 sınıf öğretmeni, -- özel sınıf öğretmeni, 1 anasınıfı öğretmeni, branşlardan 1 Türkçe, -- Matematik, 1 Fen bilgisi, 1 Sosyal Bilgiler, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 2 İngilizce ,1 Görsel Sanatlar, 1 Teknoloji ve Tarım,1 Beden Eğitimi,1 Müzik,1 Rehber Öğretmen,1 Formatör Öğretmen, 1 Memur ve -- Hizmetli olmak üzere toplam 26 kadrosu ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Halil Yasin İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2222393799
    Okulun Faksı: 2222398850
    Okulun Adresi: YILDIZTEPE MAH.DUMLUPİNAR CAD.NO:45 Odunpazarı Eskişehir
    Okulun Web Adresi:
    http://halilyasin.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 968619@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Osman ÜNAL
    Okulun Ulaşım Bilgileri: 13 /Yeni Terminal - Tıp Fakültesi (Otobüs) 27/İstasyon (Gar) - Tıp Fakültesi (Otobüs) 34 Nolu Dolmuş Şehitlik Önü Kalkış Osmangazi Tranvay Göztepe Durağı 300 M Yukarda
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Halil Yasin İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş