Halil Özkan İlköğretim Okulu Konya Ilgın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Halil Özkan İlköğretim Okulu Konya Ilgın konusu Halil Özkan İlköğretim Okulu Hakkında - Halil Özkan İlköğretim Okulu Tanıtım - Halil Özkan İlköğretim Okulu Resimleri - Halil Özkan İlköğretim Okulu İletişim

Halil Özkan İlköğretim Okulu Konya Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Halil Özkan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Halil Özkan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Halil Özkan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Halil Özkan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Halil Özkan İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz 1997 yılında Halil Özkan'ın bağışladığı arsa üzerine vatandaş-devlet işbirliği ile yapılmış 1997 yılının kasım ayında öğretime açılmıştır.
    Okulumuz 6500 metre kare alana kurulmuş olup 5000 metrekaresi bahçe olup duvarla çevrilidir.Bahçemize her yıl mezun olan öğrenciler adına fidan dikimi yapılmıştır.
    Okulumuz llgın Şıhçarullah mahallesiBeykonak yolu üzerindedir.14 derslikten ibaret olan okulumuzda 400 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulumuz 1998-2000 yılları arası taşıma merkezi olup Bulcuk Köyü,Eldeş Köyü ve Gökçeyurt kasabası ve Ağalar Köyü ikinci kademe öğrencileri okulumuza taşınmıştır.2000/2001 eğitim öğretim yılından itibaren okulumuzda taşıma uygulamasına son verilmiştir.

Okulumuza maddi ve manevi yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen Halil Özkan tarafından okulumuza birçok araç gereç kazandırılmış okul bölümleri okul koruma derneği çalışmalarıyla yenilenmiş bakımı sağlanmıştır.Okulumuz öğretmenler odası Ümmühan Özkan tarafından düzenlenmiştir.
    2004 yılında okul koruma derneği ve aile birliği işbirliği ile okulumuz kaloriferi kömürlüye dönüştürülerek ısınma problemi ortadan kaldırılmıştır.
    Halil Özkan ve Ümmühan Özkan'ın okulumuzun yapımının bitmesinden sonraki yıllarda da okulla olan ilgilerini hiçbir zaman kesmemeleri ve Ilgın 'a geldiklerinde evlerinden önce okullarını ziyaret etmeleri takdiri şayandır.Eğitime yüzde yüz kampanyası içinde Halil Özkan ve Ümmühan Özkan'ın okulumuza bağışladıkları arsa katkısıyla okulumuza dört derslikli ek bina ve çok amaçlı salon yapımı 2005 yatırım proğramına
    alınmıştır.Ayrıca 2005 yılı içinde okulumuza teknoloji sınıfı açılması ile ilgili olur gelmiştir.
    2003/ 2004 Eğitim öğretim yılında Ilgın Anadolu Lisesine en yüksek puanla giren öğrenci okulumuz öğrencisidir.

Halil Özkan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: HALİL ÖZKAN İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Şıh Curullah Mahallesi Beykonak Yolu Ilgın/Konya
    Telefon Numarası: 3328825390
    Faks Numarası: 3328826806
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş