Halaşlı Köyü Hakkında Bilgi Ereğli Zonguldak

'Zonguldak Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 18 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Halaşlı Köyü Hakkında Bilgi Ereğli Zonguldak konusu Ereğli Halaşlı Köyü - Halaşlı Köyü Hakkında - Halaşlı Köyü Tanıtımı - Halaşlı Köyü Resimleri

İlçe: EREĞLİ

İl: ZONGULDAK

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:

2000
    528

1997
    491

İle Uzaklığı:
    82 km

İlçeye Uzaklığı:
    22 km

Rakım:
    200 m

İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Özellikle son yıllarda yaygınlaşan fındık tarımı ileri gelmektedir. Ayrıca köyün büyük bir kısmı Erdemir, TTK gibi yerlerde işçi olarak çalışmaktadırlar.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Özcan Özçiçek
    2004 - Özcan Özçiçek
    1999 - Temel Özçiçek
    1994 - Temel Özçiçek
    1989 - Temel Özçiçek
    1984 - Temel Özçiçek

Altyapı bilgileri

Köyde ilkokul bulunmaktadır. İLköğretim 3. sınıfa kadar eğtim & öğretim yapılmaktadır. 3-5. sınıfa geçen öğrenciler, yaklaşık 1 Km uzklıktaki Abdi Köyü İlköğretim Okulu'na gitmektedirler. 5.Sınıfı bitiren öğrenciler Taşımalı eğitim ile yaklaşık 2 Km. uzaklıktaki Kurtlar İlköğretim Okulu'na devam etmektedirler.

Köyde sağlık ocağı bulunmamaktadır ancak; yaklaşık 2 Km uzaklıktaki Kurtlar Köyü Sağlık Ocağı'ndan faydalanılmaktadır.

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş