Hakkari'de öğretmenler gönüllü kurs veriyor

'Eğitim Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Hakkari'de öğretmenler gönüllü kurs veriyor konusu Hakkari'de görev yapan öğretmenler, seviye belirleme ve üniversite sınavlarında Türkiye genelinde alt sıralarda yer alan Hakkari'nin, eğitim çıtasını yükseltmek için gönüllü olarak kurs veriyor.

Irak sınırında bulunan Çukurca ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda gönüllü olarak görev alan öğretmenler, mesai saatleri dışındaki zamanlarını yine öğrencilere ayırıyor.

İlçedeki çeşitli okullarda görev yapan 5 öğretmen 6, 7, ve 8. sınıflarda eğitim gören toplam 103 öğrenciyi, Seviye Belirleme Sınavına hazırlıyor.

Kimya Öğretmeni Zeki Dayan, hiç bir ücret almadan öğrencileri sınava hazırladıklarını belirterek, ilçenin eğitim seviyesinin yükselmesi için gerekli çabayı göstermeye kararlı olduklarını kaydetti.

Bu fedakarlığı, öğrencilerin daha iyi bir geleceğe sahip olması amacıyla yaptıklarını bildiren Dayan, Çukurca'daki çocukların, gerekli desteğin verilmesi durumunda büyük başarı elde edeceğine inandığını ifade etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de 2009-2010 eğitim öğretim dönemi başında açılan kurslarda görev alan öğretmenlerin, öğrencileri büyük bir özveri ile sınavlara hazırladığını belirterek, bu kurslar sayesinde ilçenin Seviye Belirleme Sınavındaki başarı ortalamasının artacağına inandığını vurguladı.

AA

Bu Sayfayı Paylaş