Hacıilbey İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Tekirdağ

'Tekirdağ Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 28 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Hacıilbey İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Tekirdağ konusu Hacıilbey İlköğretim Okulu Hakkında - Hacıilbey İlköğretim Okulu Tanıtımı - Hacıilbey İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Hacıilbey İlköğretim Okulu Resimleri

Hacıilbey İlköğretim Okulu Tekirdağ Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hacıilbey İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hacıilbey İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hacıilbey İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hacıilbey İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: HACIİLBEY İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: TURGUT MAH.ÇİFTLİKÖNÜ CAD.NO:19
    Telefon Numarası: 2822612058
    Faks Numarası: 2822636995

TEKİRDAĞ MERKEZ HACIİLBEY İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuz 2006-2007 eğitim öğretim yılı başında valilik oluru ile Anadolu Ticaret Meslek Lisesinin eski binası olan Turgut Mahallesi Çiftlikönü Caddesi 19 Nolu adrese taşınmıştır. 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılına bu binada başlamıştır.

Okulumuz adını Orhan Gazinin Komutanlarından biri olan "Sırpsındığı" kahramanı "Hacı İlbey'den" almıştır. Ünlü komutan, Tekirdağ , Çorlu fetihlerinde büyük yararlılık göstermiştir.

Cumhuriyetin ilk yıllarında okuma yazma kurslarında kullanılan okulumuz ilk eğitim ve öğretime 1 Kasım 1928'de Harf İnkilabı ile başlamıştır.İlk yıllarda 3 yıllık eğitim-öğretim veren okulumuz daha sonra 5 yıllık olarak hizmet vermiştir. 1997-1998 yılının başında 8 yıllık Eğitim-Öğretime başlanmış ve devam etmektedir.

Bina içinde 1 Müdür Odası, 1 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Memur Odası, 1 Öğretmen Odası, 1 Anasınıfı Dersliği, 1 Teknoloji ve Tasarım Odası, 1 Spor Odası, 1 Rehberlik Servisi Odası, 1 Fen ve Teknoloji Odası, 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 Görsel Sanatlar İşliği, 1 Teknoloji Tasarım Atölyesi, 1 Kütüphane, 1 Arşiv, 1 Kantin, 22 Adet Derslik bulunmaktadır. Bütün sınıflarımızda bilgisayar ve projeksiyon cihazı mevcuttur. Okulumuz Teknolojik gelişmelere uygun olarak donatılma çalışmaları devam etmektedir.Halen çok amaçlı salonumuz yapım aşamasındadır.

Personelimiz 1 Okul Müdürü, 2 Müdür Yardımcısı, 15 Sınıf Öğrt, 15 Branş Öğrt, 2 Ana Sınıfı öğrt, 1 Rehber Öğretmen, 4 Ücretli Branş Öğrt, 1 Büro Memuru, 3 Yardımcı Hizmetli ile hizmet verilmektedir.

Okulumuz 1.Kademede 299, 2.Kademede 252, Anasınıfında 43 öğrenci olmak üzere toplam 594 öğrenci ile normal öğretime devam etmekteyiz.

Okulumuzdan mezun olup yurt içi ve dışında görev yapan çok sayıda İdareci, Öğretmen, Avukat, Mimar, Mühendis, Doktor, Emniyet Amiri ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli seviyelerinde çalışan ve başarılı olan kişiler bulunmaktadır.

Okulumuz bilinen yöneticileri arasında ilk bayan idarecisi Zekiye ÜLKÜMEN hanımefendi, Selahattin Bey, kısa bir süre için Cenap DANDÜL, en uzun süreli idareci İlyas ÖZCAN, Ahmet SOLMAZ, Ahmet TABUK, Osman Şaban BİBER, Selim UYGUN, Üzeyir CAN, Halen Zeki ALEMDAR Okul Müdürü olarak görev yapmaktadır.

VİZYONUMUZ;

Çağdaş eğitim veren,öğrencinin başarısı için teknolojiyi eğitim ve öğretimde öğrencilerine çağın gereksinimini düşünerek kullanan düzeylerine uygun yabancı dil eğitimi veren,bilimde,sanatta ve sporda yarışan,düşüncesi güzel,konuşması düzgün,yüksek ahlak sahibi örnek gençler yetiştiren başarılı bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYONUMUZ;

Sürekli Gelişim için; Geleneksel Toplum Yapımıza Uygun Teknolojik Gelişmeleri İçeren Güncel ve Çağdaş Bir Eğitim.Öğrencilerimizin okuyun,araştıran,sorguladığı kadar üreten,yeteneklerini en üst düzeyde geliştiren ve kullanabilen,sorumluluk alabilen,özgüven sahibi,değişime ve gelişime açık,milli ve manevi değerlere bağlı,ahlaklı ve dürüst,sevgi dolu bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

İLKELERİMİZ;

1-Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir.
    2-Öğrencilerimiz bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır.
    3-Biz,hepimiz; öğrencilerimizin başarılarını arttırmak için sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız.
    4-Öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyar ve onları koruyup gözetiriz.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş