Hacıbektaşveli İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Hacıbektaşveli İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş konusu Hacıbektaşveli İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş Hakkında - Hacıbektaşveli İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş Tanıtım - Hacıbektaşveli İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş İletişim - Hacıbektaşveli İlköğretim Okulu - Hacıbektaşveli İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş Tarihçesi

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

İlçemizde Nevşehir yolu üzerinde yapılaşmaya daha fazla yer verdiğinden okulumuzun bulunduğu bölgede yeni bir ilköğretim okuluna ihtiyaç duyulmuş olup, sakinlerin girişimleriyle okulumuzun 3270 metre kare arsası katkısıyla temin edilmiş,arsa okul yarılmak üzere il özel idare müdürlüğüne devredilmiş ve kısa sürede okul binası 1996-1997 öğretim yılında 17.12.1996 yılında öğretime başlamıştır.Adını büyük Türk düşünürü Hacı Bektaş Veli’den alan okulumuzun kurucusu müdürü halen okul müdürü olarak görev görev yapan Muammer GÜLCAN’dır.Açıldığında 1.kademe sınıfları bulunan okulumuzda,1997-1998 yılında 2.kademe sınıfları da yer alarak öğretimi devam etmiştir.Taşımalı İlköğretim uygulaması nedeni ile öğrenci sayısındaki artış göz önüne alınarak 2003-2004 öğretim yılında ek derslikler yapılmıştır. Dünya Bankası katkılarıyla 2006-2007 öğretim yılında tamalanan 15+1 bilişim teknolojileri sınıfı hizmete girmiştir. Bu güne kadar 338 öğrenci okulumuzdan mezun olmuştur.
    İLETİŞİM
    Okulumuzun Adresi :

Zir Mahallesi Nevşehir Yolu Üzeri 50800
    Hacıbektaş Nevşehir

Telefonlarımız :

0 (384) 441 25 51
    0 (384) 441 25 56
    Hacıbektaşveli İlköğretim Okulu
    kaynak :webrehberiz biz

Bu Sayfayı Paylaş