Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı konusu Bozyazı Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu Hakkında - Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu Tanıtım - Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu Resimleri - Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu İletişim

HÜSEYİN HÜSNÜ TEKIŞIK İLKÖĞRETİM OKULU
    TARİHÇESİ

Okulumuz 1969 yılında Tekmen – Tekeli Köyü İlkokulu Adı ile bir köy evinde açılmıştır
    Burada eğitim öğretim sürdürülürken Devlet – Vatandaş işbirliği ile 1982 yılında iki derslikli bir okul binası yapılmıştır. Zaman içerisinde öğrencilerin çoğalması ile yeni dersliklere ihtiyaç duyulmuştur.
    Eğitimci ve yazar Hüseyin Hüsnü Tekışık, mevcut okul bahçesine ilave olarak iki derslik daha yaptırmıştır.
    Okulun ismi bundan sonra Hüseyin Hüsnü Tekışık İlkokulu olarak değiştirilmiştir. Hüseyin Hüsnü Tekışık okulumuza yaptığı ziyaretlerde okulumuzun bir takım ihtiyaçlarını karşılamıştır. Aradan geçen yıllar içerisinde yazar okulundan ilişkisini kesmemiş ve eğitim ve öğretimin genişlemesi nedeni ile yeni derslikler yaptırmaya karar vermiştir.
    Okul bahçesine dört derslikli bir okul binasını 1993 yılında yaptırmıştır. Yapılan hizmetleri yeterli görmemiş ve ülkemizde sekiz yıllık eğitim uygulamasına geçilmesi ile dört derslik daha yaptırarak 1998 yılında eğitim ve öğretim hizmetine sunulmuştur.
    Okulumuzun eğitim ve öğrenim ihtiyacının artması sonucunda 2003 yılında ilave olarak dört derslik daha yaptırarak eğitim ve öğrenime sunmuştur.
    Okulumuzda 10 derslik, hizmet odaları bulunmakta olup tüm sınıflar mevcuttur.
    Vizyonumuz:

Öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden, çağdaş ve ulusal değerler doğrultusunda yetiştirerek, Türkiye’nin önde gelen okulları arasında yer almak ve uluslar arası düzeyde adımızı duyurmaktır.
    Misyonumuz:

Atatürk ilke ve inkılâplarına gönülden bağlı, bu milletin ferdi olmaktan gurur duyan, anadilini ve en az bir yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, sosyal becerilerle donanmış ve etkin iletişim kurabilen, özgüveni tam, paylaşmayı bilen ve takım ruhunun önemine inanan bireyler olarak hayata hazırlamaktır.

İletişim bilgilerimiz

http ://tekmenhht.meb.k12.tr

0324 8622254

671226@meb.k12.tr

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş