Hürriyet İlköğretim Okulu Suluova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 8 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Hürriyet İlköğretim Okulu Suluova Amasya konusu Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Hürriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Hürriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Hürriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Suluova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 2000-2001 Öğretim yılının II.döneminde Eğitim-Öğretime başlamıştır. Okulumuzun ilk öğrencileri mahallemizde ikamet edip de çevre okullardan Bolat İlköğretim Okulu, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu, Mehmet Bilgili İlköğretim Okulu ve Suluova İlköğretim Okullarında eğitim-öğretim gören öğrencilerin naklen okulumuza kayıtlarının yapılmasıyla oluşmuştur. Okul binasının yeri Suluova belediyesine ait iken okul yapımı için Belediye tarafından İl tüzel kişiliğine devredilmiştir. Binası ise bakanlıkça yaptırılmıştır. İlçenin Hürriyet mahallesi Hacı Mustafa caddesinde yer almaktadır. Hürriyet İlköğretim okulu tek binadan oluşmaktadır.

Halen okulumuzda 1-8. sınıflar ve Ana Sınıfı dahil toplam 500 öğrencimiz mevcuttur.

Okulumuz sekiz yıllık ilköğretim okulu olarak, normal öğretim yapmaktadır.

YÜRÜTÜLEN KAMU HİZMETİ İLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİLER

Okulumuz 1 Müdür ve 1 Müdür yardımcısı idareci olarak görev yapmaktadır.Okulumuzda yaklaşık 500 öğrenci eğitim öğretim yapmaktadır. Görev yapan personelden 10 tane sınıf öğretmeni, 10 taneside branş öğretmeni bulunmaktadır. İkinci kademe branş öğretmenlerinden Fen bilgisi Öğretmeni, Matematik Öğretmeni, Türkçe Öğretmeni, Din Kül.ve Ahl.Bil.Öğretmeni, Beden Eğitimi Öğretmeni, Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni ve 2 İngilizce Öğretmeni okulumuzun kadrolu ve sözleşmeli öğretmeni olarak görev yapmaktadırlar.

Okulumuzda üç adet yardımcı hizmetler kadrosunda görev yapan hizmetli bulunmaktadır.
    Okulumuz 4 kattan oluşmaktadır.
    Okulumuzun zemin katta; çok amaçlı salon, arşiv, malzeme deposu, okul öncesi sınıfı, Fen ve Teknoloji sınıfı yer almaktadır.

1.katta; Müdür Yardımcısı odası, Hizmetli odası ve beş adet sınıf bulunmaktadır.
    2.katta; Müdür odası, öğretmenler odası, Bilgi teknolojisi sınıfı ve dört adet sınıf bulunmaktadır.
    3.katta; Kütüphane ve 6 adet sınıf bulunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Suluova Hürriyet İlköğretim Okulu olarak, eğitim verdiğimiz her bireyin bir üst öğretim kurumuna başarılı, eğitim öğretim temel disiplin ve ilkelerine göre hareket eden, bireyler olarak mezun vermektir ve içinde bulunduğumuz olanaklar dâhilinde bu bireylere; gerek sosyal gerekse çağın bilgi gereksinimine karşılık verecek şekilde, en iyi olanakları sağlamaktır. Okulumuz, bütün çalışmalarıyla bütünlük içinde; öğretmen, öğrenci ve velilerimize liderlik ve danışmanlık yapmak, kurumumuzun ortamını iyileştirmek ve kaliteli eğitim-öğretimi oluşturmak için sürekli çalışan bir kurumdur. Amacımız Türk Milli Eğitim ilke ve temellerine bağlı olarak çalışmasını sürdüren ve ürettikleriyle Türkiye Cumhuriyeti�nin refahını ve mevcudiyetini sürekli yüceltecek bireyler yetiştirmek ve onlara yol göstermektir.

Hürriyet İlköğretim Okulu Amasya Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hürriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hürriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hürriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hürriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: HÜRRİYET İLKOĞRETİM OKULU HÜRRİYET MAHALLESİ
    HACIMUSTAFACADDESİ

Telefon Numarası: 3584176104

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Hürriyet İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz