Hürriyet İlköğretim Okulu Germencik Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Hürriyet İlköğretim Okulu Germencik Aydın konusu
    Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Hürriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Germencik'teki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Hürriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Hürriyet İlköğretim Okulu Hakkında

HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU

ADRES: Mesudiye Mahallesi Okul Sokak No:5 09700 Germencik-AYDIN

TELEFON NUMARASI: 0 256 5631037 / 0256 5634570

ÖĞRETİM ŞEKLİ: Normal

OKULUN YABANCI DİLİ: İngilizce

Okulumuz 1965 Yılında tek katlı olarak eğitim öğretime geçmiş fakat daha sonra ihtiyacı karşılanmadığı için ikinci katı yapılmıştır.1997/1998 Öğretim yılında da 8 yıllık temel eğitime geçmiştir.

OKULUN ÖZELLİKLERİ: Gündüzlü-karma

BİNANIN ÖZELLİKLERİ: Okulumuz 2002 yılında kalorifer sistemine geçmiştir. Katı yakıtlı bir sistemdir. İçme suyu şehir şebeke suyudur. Atık sular ve tuvaletler fosseptik çukuruna bağlıdır.

DERSHANELER: Okulumuzda hazırlık sınıfıyla birlikte onyedi dershane olarak kullanılmaktadır.

LABORATUVAR: Okulumuzda bilgisayar ve fen laboratuarı bulunmaktadır.

OKUL VE SINIF KİTAPLIĞI: Okul kütüphanesi vardır; fakat alan açısından pek yeterli değildir. Sınıflarımızda öğrencilerin okuma alışkanlığı geliştirici kitaplar bulunmaktadır. Okul kitaplığında öğrencilerin başvuracağı kaynak kitaplar ve okuma alışkanlığını geliştirici kitaplar bulunmaktadır.

ATÖLYE DURUMU: Okulumuzda atölye olarak kullanılan bir bölüm bulunmamaktadır.

DEPO-AMBAR-ARŞİV DURUMU: Kullanışsız bir depo bulunmaktadır. Okulumuza kalorifer yapılmasıyla birlikte odunluk kömürlükte yapılmıştır. Arşiv olarak kullanabilinecek bir bölüm bulunmamaktadır.

SPOR SALONU: Okulumuzda spor salonu yoktur. Beden eğitimi öğretmeninin kullanacağı bir odası vardır.

İDARE ODALARI: Müdür odası, Müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası ve rehberlik odası bulunmaktadır.

KONFERANS SALONU: Okulumuzda konferans salonu bulunmamaktadır.

OKUL BAHÇESİ: Bahçe düzenleme çalışması yapılmaktadır.

Okul bahçesinde zeytin, çam, karabiber, Kıbrıs akasyası, okaliptüs, palmiye ağaçları bulunmakta bunların bakımları zamanı geldiğinde yapılmaktadır. Atatürk büstünün etrafı çim ve çiçekle doldurulmaya çalışılmaktadır.

YÖNETİCİ SAYISI:1 Müdür,1 Müdür yardımcısı bulunmaktadır.

ÖĞRETMEN SAYISI:10 sınıf,1 anasınıfı öğretmeni bulunmaktadır.

BRANŞLARA GÖRE ÖĞRETMEN: İngilizce:2, Türkçe:1, Matematik:1, Sosyal Bilgiler:1, Beden Eğitimi:1, Fen ve Teknoloji:1, Bilgisayar Öğret:1, Teknoloji ve Tasarım:1 öğretmenlerimiz vardır.

OKULUMUZUN BAŞARI DURUMU: 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında 5 öğrencimiz Anadolu Lisesi'ni, 1 öğrencimiz Sosyal Bilimler Lisesi'ni kazandı. 4 öğrencimiz bursluluk kazandı. Özel okullar sınavında Fatmanur OĞUZ il üçüncüsü oldu. Karate'de Mert MACUN yıldızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Güreşte Fırat BİRDAL Türkiye üçüncüsü oldu. Jimnastikte Raşit İLÇEBAYLIK Türkiye üçüncüsü oldu.

OKULUMUZUN VELİ DURUMU: Okulumuz velilerinin geneli göç yolu ile ilçemize gelmiş kişilerdir. Belirli ve belirgin bir işleri yok. İnşaat işçiliği, gündelik ya da mevsimlik işlerde çalışma ile geçimlerini sağlamaktadırlar.
    Hürriyet İlköğretim Okulu Aydın Germencik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hürriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hürriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hürriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hürriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: MESUDİYE MAH.OKUL SOK. NO:5

Telefon Numarası: 2565631037

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi: Hürriyet İlköğretim Okulu

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.​

Bu Sayfayı Paylaş