Grafik Lcd Kartı

'Elektronik Projeler' forumunda SeLeN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Grafik Lcd Kartı konusu
    Grafik Lcd Kartı Devresi - EXPKITS EX1-C (EX8L) - EXPKITS EX1-C (EX8L) Lcd Kartı

Hızlı proje geliştirebilmek için EXPKITS EX1-C tarzı hazır kitler artık olmazsa olmazlarımdan :D Aynı anda mikrodenetleyici programlayıp sonuçlarını görmek gerçekten çok güzel. Üstelik breadboarda devreyi kur, mikrodenetleyiciyi programla sök-tak tam bir vakit kaybı.

Özellikle çok pinli denetleyici ve grafik lcd gibi bol uçlu komponentlerle uğraşıyorsanız çoğu zaman tek breadboard bile yetmez ve ortalık tam bir savaş alanına döner. (Belkide ben beceremiyorumdur boarda devre kurmayı) Neyseki benim hazır bir kitim var ancak çok istememe rağmen grafik lcd, touch panel, vs özellikli bir kit alamadım zamanında Biraz vakit ayırıp bu kartı tasarlamam gerekti ama sonuç; mükemmel

Bu kartla POWERTIP PG12864 – D model grafik lcd’leri sorunsuz kullanabiliyorum üstelik menü butonları sayesinde hem estetik hemde kullanışlı oldu. Henüz dokunmatik panel özelliğini test edemedim ama ölçümlerimde herhangi bir problem olmadı eğer uygun bir panel bulabilirsem bu özelliği test etme imkanım olacak. Ancak yakın zamanda böyle bir imkana sahip olacağımıda sanmıyorum.

Son olarak bu kartın yerli tasarım bir kart olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim, satın alma aşamasında hep yabancı meşhur kartlara bakıyordum ama bu kit umduğumdan çok daha iyi hemde ekonomik üstelik bir problem olduğunda karşınızda türkçe konuşan birilerini bulmak güzel.Maalesef kitin extra kartları (ethernet, rfid, bluetooth ,…vs) yok bence en büyük eksik bu, sanırım bu uğraş kullanıcılara bırakılmış.

PG12864-D.c dosyası bu model lcd ve kit ile kullanım için düzenlenmiştir. Orjinali CCS C drivers klasöründe HDM64GS12x.c dosyasıdır.

Grafik glcd kart projesine ait proteus isis, ares ve kod dosyaları:
    Burada

Bu Sayfayı Paylaş