Golfte 1 milyon hedefi!

'Diğer Spor Dalları' forumunda Siraç tarafından 15 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Golfte 1 milyon hedefi! konusu
    Golfte 1 milyon hedefi!

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, 2012'de Türkiye'de düzenlenecek olan "Amatör Dünya Golf Şampiyonası"nın son derece önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, "Bu organizasyondan sonra 5 yıl içinde golf sporu için ülkemize gelecek kişi sayısının 1 milyona ulaşacağını tahmin ediyoruz" dedi.

[​IMG]15 Kasım 2008

Murat Başesgioğlu, Muğla'nın Milas ilçesinde bugün ve yarın düzenlenecek "Kempinski Ege Golf Kupası" öncesinde Kempinski Otel'de düzenlenen kokteyle katıldı. Başesgioğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin golf sporunda önemli bir ilerleme kaydettiğini söyledi.

Başesgioğlu, Golf Federasyonu'nun yaklaşık 5 bin 500 civarında kayıtlı sporcusu olduğuna işaret ederek, "Bu 5 bin 500 kişinin 4 bin 500'ü 18 yaşaltı gençlerimiz ve çocuklarımızdan oluşuyor. Bu da golf adına çok sevindirici bir durum. Golf sporunun belli bir kesimin sporu olduğunu söylerler; hayır, ülkemizde bunun aksini gösteren gerek bölgesel gerekse diğer parametrelere göre çok güzel bir dağılım var. Ben geçenlerde Ardahan'daydım. Yıldızlarda Türkiye Şampiyonu olan çocukların gözündeki parıltıyı gördüm. Ülkemizde hem bu sporda hemde kayıtlı sporcu sayısında önemli bir gelişme görüyoruz. Bunda Golf Federasyonu'nun katkısı büyük. Biz de bakanlık olarak destek veriyoruz, destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

AMATÖR DÜNYA GOLF ŞAMPİYONASI
    Türkiye'de golf sporunun ilerleme kaydettiğini belirten Başesgioğlu, şöyle devam etti:
    "2012 yılında Türkiye'de düzenlenecek 'Amatör Dünya Golf Şampiyonası' son derece önemli bir organizasyon. 2 yılda bir kıtaya verilen bu organizasyona evsahipliği yapmak ülkemiz ve Türk sporu adına son derece sevindirici bir olay. Yaklaşık 1200 sporcuyla birlikte 3 bin 500 kişinin ülkemize geleceği bir organizasyon. Bu organizasyondan sonra 5 yıl içinde golf turizmi için ülkemize gelecek kişilerin sayısının 1 milyona ulaşacağını tahmin ediyoruz. Bu eğlenceli sporun ülkemiz ekonomisine sağlayacağı katkı son derece önemli."

GOLF FEDERASYONU BAŞKANI AĞAOĞLU
    Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise oldukça genç bir federasyon olduklarını vurgulayarak, "Dünya Golf Federasyonu tarihinde ilk defa böyle genç bir federasyon önemli bir müsabakaya evsahipliği yapma hakkını elde etti. Bu olay dünya basınında geniş yankı buldu. Ve bizim için 'golf tarihi olmayan bir ülke Dünya Şampiyonası'na evsahipliği yapıyor' dediler. Biz, federasyon olarak pek çok ilke imza attık. Ancak başta arkamızda olan sayın bakanımız Murat Başesgioğlu'na ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Kokteyle Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Bodrum Belediye Balkanı Mazlum Ağan, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Ömür Topaç, AK Parti Muğla İl Balkanı Gültekin Akça ve turnuva öncesi eğitim vermeye gelen dünyaca ünlü golf antrenörü Mike Adams da katıldı.

Bu Sayfayı Paylaş