Giresun - Merkez - Giresun Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Giresun - Merkez - Giresun Anadolu Lisesi konusu Giresun Anadolu Lisesi

2004-2005 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi kapsamında;
    İlimiz Giresun Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi 12.02.2005 tarihinde 7691 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nün emirleri gereği Giresun Anadolu Lisesi adını alarak Anadolu Lisesi statüsüne kavuşmuştur.
    Okulumuz Giresun Anadolu Lisesi, 2005-2006 eğitim öğretim döneminde Giresun Lisesinin ek binasında (eski Fatih Ortaokulu)lise 9.sınıfa (lise 1) 3 şube, 90 öğrencinin kaydı yapılarak 12 öğretmen ile eğitim ve öğretime başlamıştır.İki yıl (2005-2006 / 2006-2007) bu binada hizmet vermiştir.
    2006-2007 Eğitim-Öğretim yılı sonunda mevcut binanın fiziki kapasitesinin yetersizliği nedeni ile Güre mevkiinde bulunan eski Anadolu Öğretmen Lisesi binası 14 Ağustos’ta tarafımıza tahsis edilmiştir.(Onay tarihi 12.11.2007 Tarih-26363 İl Milli Eğitim Müdürlüğü emri)
    2-3 yıldır boş duran binanın onarımı, temizliği kısa sürede okul aile birliği ve mahalli imkanlarla yaptırılıp 08 Eylül 2007 tarihinde okulumuz taşınmış ve 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılına bu binada başlanmıştır.
    Okulumuzda Müdür, Müdür Yardımcısı, Öğretmenler Odası, Memur, Muhasebe, Spor Odası, Satranç Odası, Okul Aile Birliği Odası, Fizik,Kimya,Biyoloji Laboratuarı Bilgi Teknolojileri sınıfı, Resim, Müzik, Kütüphane, Rehberlik, Çok Amaçlı Toplantı Salonu (Slayt Odası), Kantin, oluşturulmuştur. Fen Bilimleri, Türkçe-Matematik ve Dil Bölümleri açılmıştır. Okul Bahçesine açık spor sahası voleybol, basketbol sahası yapılmıştır.
    Kasım 2008 de okulumuzda öğrenci pansiyonu açılmıştır.
    50 öğrencimiz okulumuzun yatılı pansiyon özelliğinden faydalanmaktadır.

MİSYONUMUZ:
    Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı,
    Köklü bir tarihi geçmişi ve gelenekleri olan,
    Çağdaş ve bilimsel düşünceyi temel alan,
    sorgulayan ve sorumluluk üstlenen gençler
    yetiştirmeyi amaç edinen,
    Geleceğin Türkiye'sinde yetiştirdiği gençlerin
    söz sahibi olmalarını amaçlayan,
    Kendine güvenen, olaylara duyarsız kalmayan,

hak aramasını bilen, toplum kurallarına saygılı,
    etik değerlere önem veren gençleri

geçleri yüksek öğretime hazırlamaktır.