Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 8 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu İletişim - Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu tarihçe - Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu resimleri - şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu - Şebinkarahisar myo - myo - meslek yüksek okulları

Şebinkarahisar’da Meslek Yüksekokulu açma çalışmaları 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından başlatılmıştır. 1997 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Senatosunun almış olduğu Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu kurma kararı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilmiş, 1998 yılında ise iki programa öğrenci alınarak faaliyete başlamıştır.

Kuruluşundan itibaren 3 yıl ilçe merkezinde öğretim faaliyeti yürütülmüş, Eylül 2001’de Şebinkarahisarlılar tarafından yaptırılan 4.000m² kapalı alanlı binaya geçilmiştir. 2004-2005 eğitim ve öğretim yılında 700 m² alanlı laboratuarların bulunduğu bina Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yaptırılmıştır.

2006 yılı içerisinde Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu 17.03.2006 tarih ve 26111 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5467 Sayılı kanunla, 2809 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununa eklenen yeni ek maddelerle kurulan Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Program sayılarının artışına paralel olarak artan derslik ve diğer birimlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla yöre halkı tarafından yaptırılan 2.750 m² alanlı ek bina 2 Haziran 2008 tarihinde hizmete girmiştir.

TEKNİK PROGRAMLAR BÖLÜMÜ

Elektrik
    Gıda Teknolojisi
    Makine
    Endüstriyel Elektronik
    Tekstil
    Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
    Mobilya ve Dekorasyon
    Mekatronik

Endüstriyel Elektronik (İ.Ö)

Gıda Teknolojisi (İ.Ö)

İKTİSADİ VE İDARİ PROGRAMLAR BÖLÜMÜ