Gibernau: 'Bu yıl yarışabilirim'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Gibernau: 'Bu yıl yarışabilirim' konusu Sete Gibernau, bu sezon yarışlara dönmesinin tümüyle ihtimal dışı olmadığını belirterek, Ducati'nin kendisi için tek seçenek olmadığını söyledi.

İspanyol sürücü, 2006 sonunda emekliye ayrılmasından sonra MotoGP'de ilk temas kurduğu Ducati ile bu yıl birkaç kez teste çıkmıştı.

Testlerdeki hızı ve Marco Melandri'nin bu sezon yaşadığı sorunlar, Gibernau'nun, 2009'da Kawasaki için yarışacağını açıklayan İtalyan sürücünün yerine geçebileceği söylentilerini güçlendirmişti.

Ducati opsiyonunun somutlaşmamasına rağmen Gibernau bu yıl hala yarışma şansının olduğunu ifade etti.

Gibernau, "Birlikte test sürüşleri gerçekleştirdik. Yeniden yarışmayı ve motosiklete geçmeyi istiyorum. Hızlı gittiğimde bündün çok büyük bir keyif alıyorum" dedi.

İspanyol sürücü ayrıca, hangi takım olursa olsun tüm tekliflere açık olduğunu söyleyerek, "Öncelikle bu işten zevk almak istiyorum. Bundan sonra rekabetçi olup, eski günlere dönmem lazım" dedi.

Bu Sayfayı Paylaş