Gencelli İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 17 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Gencelli İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Gencelli İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Kuyucak'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Gencelli İlköğretim Okulu Resimleri - Gencelli İlköğretim Okulu Hakkında

Tarihçe

İlkokul binasının temeli 1934 yılında atılmış ve 1938 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir. Köye ilk gelen öğretmen Cihat BALKAN, 100 öğrenci ile öğretime başlamıştır.Zamanla 1953’ te iki, 1960 yılında üç,1965 yılında dört öğretmenli olarak öğretime devam etmiştir. 1965 yılında şimdi kullanılmakta olan 6 derslik 2 bodrum odalı okulumuzun temeli atılmıştır.17.11.1967 tarihinde tamamlanarak hizmete girmiştir. Okulumuzun hizmete girmesiyle öğretmen sayısı önce beşe sonra 1971 yılında altıya çıkarılarak müstakil hale getirilmiştir.1981 yılına kadar 7-8 ve hatta 11 kadrolu olan okulumuz 1981 den itibaren beş öğretmen kadrosuna indirilmiş ve müstakil olma özelliği de kaldırılmıştır. 1992 yılına kadar beş kadrolu olan okulumuz 1992-1993 yılında tek kadro olarak öğretime başlamış yıl içinde 1 geciçi, 1 vekil öğretmen atanarak öğretmen sayısı üçe çıkarılmıştır.1993-1994 öğretim yılından itibaren öğretmen kadrosu tekrar beşe çıkarılmıştır.yine aynı öğretim yılından itibaren Yukarı Gencellidere köyü ilkokulu “ taşımalı sistem “ çerçevesinde okulumuza katılmıştır.Öğretmen kadrosu da altıya çıkarılmıştır. Okulumuz 2000-2001 öğretim yılında 8 yıllık temel ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür. Okulumuza aynı yıl branş öğretmenleri atanmıştır.Halen okulumuz 1 Müdür ,1 Müdür Yardımcısı 8 kadrolu öğretmen ve 1 hizmetli ile yoluna devam etmektedir.Okulumuz iki ayrı binadan oluşmaktadır.1.2.3. sınıflar Gencellidere köyündeki binada 4.5.6.7.8. ve ana sınıfı Gencelli köyündeki binada eğitim yapılmaktadır.Okulumuzdaki Toplam öğrenci sayısı 193 tür.

Gencelli İlköğretim Okulu Aydın Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gencelli İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gencelli İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gencelli İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Gencelli İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: GENCELLİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Gencelli Köyü

Telefon Numarası: 2563855257

Faks Numarası: 2563855257

E-mail Adresi :gencellioo.@meb.k12.tr

Web Adresi: Gencelli İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş