Gelişim semineri başladı!

'Diğer Spor Dalları' forumunda Siraç tarafından 5 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Gelişim semineri başladı! konusu
    Gelişim semineri başladı!

Voleybol Federasyonu Eğitim Kurulu tarafından 1. ve 2. kademe voleybol antrenörleri için düzenlenen antrenör gelişim semineri, İstanbul'da başladı.. Seminerin ilk bölümünde A Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Alessandro Chiappini söz aldı..

[​IMG]04 Şubat 2009

Burhan Felek Kamp Eğitim Merkezi'nde 2 gün sürecek seminere, 1. ve 2. kademeden yaklaşık 100 antrenör katılıyor.

Kurs direktörü Adnan Kıstak, seminere katılımın ücretsiz olduğunu belirterek, yeni eğitim faaliyetlerine göre faal antrenörlerin en az 2 seminere katılmaları gerektiğini kaydetti. Kıstak, ''Her antrenörün kademe yükseltebilmesi ve faal sayılabilmesi için en az 2 seminer görmesi gerekiyor. Seminerler sonunda sertifika veriyoruz'' dedi.

Seminerin bugünkü ilk bölümünde (A) Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Alessandro Chiappini, ''Servis karşılama ve atak'' konusunu anlattı.

Chiappini, gelişimin yolunun kesinlikle çalışmaları başka bir yerden kopya etmek değil, bulunduğu durumu gözlemek, oyuncuların durumunu bilmek ve çözümlemek, daha sonra bunları diğer antrenörlerle karşılaştırmak ve bu şartlara göre çözüm üretmek olduğunu söyledi.

İtalyan teknik adam, şöyle konuştu:
    ''Antrenörlerin ortak akıl ile hareket etmeleri çözüm için çok önemli bir şey. Aynı zamanda başka antrenörlerin probleme nasıl yaklaştıklarını ve nasıl çözdüklerini gözlemlemek, 'Aynı problemi kendi takımımda yaşarsam nasıl çözerim' diye düşünmek çok önemli. Bir başkasının fikirleriyle hiçbir zaman kendi takımımızı oynatamayız. Biz birbirimizi gözlemlemeliyiz, ama sonuçta bunu kopya etmemeli, kendi takımımıza göre monte etmeliyiz.''

Chiappini, bir soru üzerine, (A) Milli Takımın fiziksel anlamda, kuvvet konusunda eksiği olduğunu, ancak teknik anlamda ciddi probleminin kalmadığını söyledi.

Bu Sayfayı Paylaş