Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 13 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İletişim - Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarihçe - Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu resimleri - Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu - Turhal Sağlık Hizmetleri myo - myo - meslek yüksek okulları

GOP Üniversitesine bağlı olarak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Turhal da 1994 yılında açılmıştır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği programları mevcuttur. Bu programların amacı sağlık hizmeti veren kuruluşların ara eleman ihtiyacını karşılamaktır. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunlarımız özellikle hastanelerin Hasta Kabul, Arşiv, Kat Sekreterliği, Kayıt, Tıbbi Raportör, Halkla İlişkiler gibi kısımlarında istihdam edilebilecek şekilde yetiştirilmektedirler. Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü mezunlarımız ise sağlık kurumlarının ara yönetici kademelerinde görev yapabilecek şekilde eğitim görmektedirler. Öğrencilerimiz branş derslerinin yanı sıra yeterli düzeyde bilgisayar ve daktilo kullanma bilgisine sahip olarak mezun olmaktadırlar.

Öğrencilerimizin birinci ve ikinci sınıfta yaptıkları hastane stajları ve mesleki uygulama dersleri teorik derslerinin pratiğe uygulanması açısından pekiştirici rol oynamaktadır. Öğrencilerimiz, fiziki imkan ve donanım açısından diğer birçok üniversite öğrencisinden daha fazla imkan ve avantaja sahiptirler. Yüksekokulumuzda yeterli sayıda sınıf ve her öğrenciye bir bilgisayar ve daktilonun düştüğü laboratuvarları ile eğitim-öğretim yapılmaktadır. Ayrıca ilçemizde kız ve erkek öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayacak şekilde Kredi Yurtlar Kurumunun yurdu bulunmaktadır. İki yıllık önlisans eğitimi verilen bölümlerimizden Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümüne sözel, Sağlık Kurumları İşletmeciliğine bölümüne EA (eşit ağırlık) puan türünde öğrenci alınmaktadır.

http://turhalshmyo.gop.edu.tr/

Bu Sayfayı Paylaş