Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 13 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Turhal Meslek Yüksekokulu İletişim - Turhal Meslek Yüksekokulu tarihçe - Turhal Meslek Yüksekokulu resimleri - Turhal Meslek Yüksekokulu - Turhal myo - myo - meslek yüksek okulları

Yüksekokulumuz 1995 yılında ilk olarak elektrik programı ile eğitim-öğretime başlamıştır. Şehir merkezinde Belediye ve Turhal Şeker Fabrikasına ait binalarda geçici olarak 2002 yılına kadar hizmet vermiştir. 1999 yılında kampus inşaatı dönemin Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Sn. Devlet BAHÇELİ tarafından temeli atılmıştır. 2002/2003 öğretim yılınız başında bu yerleşke tam anlamıyla bitirilerek taşınılmıştır. Halen idari bina, eğitim binası, kantin, kafeterya ve spor tesisleri ile Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Elektrik, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Mekatronik, Elektronik Haberleşme,Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, İşletme, Muhasebe, Pazarlama, programları mevcuttur. 5 teknik program ve 3 adet de iktisadi program olmak üzere toplam da 8 program ve yaklaşık 1000 öğrenci ile eğitim öğretime devam edilmektedir.

1-BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI LABORATUARI
    35 Bilgisayardan oluşmaktadır. Ağ sistemi ve 1024 Kbps internet bağlantısı sürekli mevcuttur. Bu laboratuar Bilgisayar programları öğrencileri için tahsis edilmiştir.Nesne Tabanlı Programlama, Görsel Programlama,İnternet Programcılığı,Muhasebe Teknikleri ve Ticari Yazılımları ve Network dersleri verilmektedir.Video projeksiyon (data show) ve multimedya aygıtları ile eğitim verilmektedir.

2-GENEL BİLGİSAYAR LABORATUARI
    30 bilgisayardan oluşmaktadır. Bilgisayar programları haricindeki diğer programlar bu laboratuarda eğitim almaktadır. Windows İşletim sistemleri, Microsoft Office programları ve autocad dersleri bu laboratuarda verilmektedir.

3-ELEKTRONİK LABORATUARI
    Bu laboratuar Elektronik, Dijital Elektronik, Lojik Devreler ve Ölçme derslerinin uygulamalarının yapıldığı laboratuardır. Dijital, analog ölçü aletleri, Osiloskoplar, Fonksiyon jeneratörlü AC/DC güç kaynakları ve birçok enstrümantasyon araçları ile deneyler yapılarak öğrencilerimize pratik bilgiler kazandırılmaktadır.

4-ELEKTRİK LABORATUARI
    Bu atölyede Elektrik kumanda teknikleri, Elektrik makineleri, sarım teknikleri, Aydınlatma ve tesisat derslerinin uygulamaları yapılmaktadır. Çok sayıda ekipman, DC/AC bir ve üç fazlı motorlar, kontrol üniteleri, programlanabilir kontrol cihazları aydınlatma,tesisat kumanda ve bobinaj malzemeleri ile deneyler yapılmaktadır.

5. ELEKTRONİK HABERLEŞME LABORATUARI

6.MEKATRONİK LABORATUARI

7- ÇİZİM SALONU
    Teknik ve Meslek Resim, Proje dersleri için çizim uygulamalarının yapıldığı salondur.

Adres : Turhal Meslek Yüksekokulu Kampusu Güneşli Mah. TURHAL / TOKAT
    Telefon : 0(356) 275 78 39
    Faks : 0(356) 276 14 48

http://turhalmyo.gop.edu.tr

Bu Sayfayı Paylaş