Gazi Yibo Spor Kulübü Sezona Hazırlanıyor

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 1 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Gazi Yibo Spor Kulübü Sezona Hazırlanıyor konusu Salı, 30 Haziran 2009

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Gazi Yatılı İlköğretim Bölge okulu (YİBO) bünyesinde faaliyet gösteren Gazi Yibo Gençlik Spor kulübü, yaz tatiline rağmen gelecek sezon
    çalışmalarına ara vermiyor.

2008 - 2009 Eğitim Öğretim sezonun sona ermesiyle 25 Bin Nusaybinli öğrenci tatile çıkarken, Nusaybin Gazi Yibo Sporcuları ise gelecek sezon daha başarılı olmak için bu yıl tatil yapmayacak.

Okulların tatil edilmesiyle sporcularının iki haftalık bir tatil yaptığını bildiren Gazi Yibo Gençlik Spor Antrenörü Habip Akdeniz, kendisinin ise bu süre zarfında yeni sporcular bulmak için ilçeye bağlı bir çok köyü dolaştığını, 8 - 12 yaş arasında bir çok yeni sporcu kazandıklarını ve bu sporcuları ileriye dönük hazırlayacaklarını söyledi.

Nusaybin Gazi Yibo'nun geçtiğimiz yıllarda Atletizm dalında Türkiye şampiyonu çıkarmış bir okul olduğunu dile getiren Antrenör Akdeniz, güçlenmeleri için sporcularını Gazi Yibo'nun bulunduğu Çatalözü köyünde toprak ve patika yolda koşturduğunu belirtti.

2009 - 2010 eğitim öğretim sezonunda katılacakları etkinliklerde Kız Futbol takımı, Voleybol ve Futbol dallarında büyük başarı bekleyen Antrenör Akdeniz, Atletizm dalında ise Türkiye şampiyonluğu konusunda iddialı konuştu.

SPORCULAR, DESTEK BEKLİYOR
    Bir çok imkansızlığa rağmen katıldıkları her yarışmada büyük başarı elde eden Nusaybin Gazi Yibo sporcuları, önümüzdeki sezon için ilçenin ileri gelenleri ve iş adamlarından destek bekliyor.

Geçtiğimiz sezonda kendilerine destek veren Kaymakam Yücel Gemici, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Bilgilioğlu, ilçe Millli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, okul müdürü Şemsettin Hamidi ve Nus-Mar Gross sahibi Ömer Özel'e teşekkür eden Gazi Yibo sporcuları, önümüzdeki sezonda da destek beklediklerini dile getirdiler. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş